bugün

türk gençleridir malesef. genel olarak saçmalama şeklinde geçer. zaten bizim genç beyinlerimizin yaşadığı siyasi tartışmalar genel olarak kavga ile sonuçlanır. çünkü gençlerimizin siyasi temelli fikirleri yüzde doksan dokuz oranında ezbere dayanır. ya hasbelkader bir yerlerde gözlerine çarpmış ya da bir yerlerden duymuşlardır. onlara bir şekilde mantıklı gelmiştir ve o andan itibaren söz konusu fikrin ateşli bir temsilcisi haline gelmişlerdir. bir başka özellikleri ise hiç bir şey bilmedikleri bu konu hakkında sürekli konuşma hevesi içerisinde olmaları olarak ortaya çıkmaktadır.

bu tespiti yapıyorum daha sonra da sözlüğe bakıyorum. işte o an ne kadar doğru ve yerinde bir tespit yaptığımız fark ediyorum. sürekli bir siyaset konuşma telaşı içerisinde sözlüğün ergen yazarları. bazen merak ediyor ve okuyorum yazılanları ve görüyorum ki tam da benim tahmin ettiğim gibi; söylediklerinin çoğu temelsiz fikirlerden ibaret.

siyaset gibi derin bir konuyu konuşmak için biraz okumak gerek sevgili canlar. yoksa öyle taze köy yumurtası satar gibi olmaz bu işler.
kahvehane siyaseti.
Kitapları veya bu konudaki yazıları okumadan kulaktan ordan burdan duyma şeylerle konuşandır. genellikle herşeyi çok biliyorum modunda olan tiplerdir.
Üniye giden solcu gençlerdir. Önce onlar sol ne taraf onu göstersinler. Heyt be nerde o eski solcular adam mekana giderken mekan sağda kalıyor diye gelirken girerdi. Yemeği sol elle yerdi arkadaşın biri sonradan sol elle yazmayı öğrendi. Dava bunu gerektirir diye. Sağ taşağını kestiren bile var. Kimi sağa dönüşlerde sinyal vermez gizli gizli kimse görmedi umarım düşüncesiyle mecburi sağa giriş yapardı sokakta. Üç gün uyku uyumazdı adam. Başınız sağ olsun dememek için cenaze merasimine gitmezdi neyse ki ışığı bol olsun diye bir laf türedi de şimdi yeni yeni merasimlere gidiyorlar. Duygulandım.
Boş beyinli bir tiptir.
devletin yönetim kademesinde de akapeli bisürü tip siyasetten anlamıyo, sonra putin´in götünü yalayıp özür diliyolar...o da onların da siyasetten anlamadığına delil olmuş oluyo.