bugün

siyasetin berbat olması durumudur. şu yaşıma kadar araştırdım, insanlar aydınlansın diye çabaladım. ve artık anlatmaktan yoruldum. hakim savcı ya da milletvekili değilim. kendi çapımda bilgilendim. fakat bana bunun bi getirisi olmadı, aksine hep zamanımı ve enerjimi götürdü. yani uzun lafın kısası, siktir edin siyaset yapmayı. şu hayata bir kere geldik onu da sikimsonik şeylerle uğraşarak geçirmeyin. hadi şimdi yapmaktan en çok mutluluk duyduğunuz şeyi yapın. hayat, siyaset yapıp ideoloji benimseyecek kadar uzun değil.
siyaset komple yalandır. Dürüst olan sayısı çok çok azdır. Ancak devlet bu işle yönetildiği için bakkaldaki sakızın fiyatı bile bu siyaset belirliyor maalesef ülkemizin geleceği için az da olsa bilgi sahibi olacaksın.
Sik siker, siyaset sıkar. Bu kadar net.
Hemde ne sikimtırak bişeydir var ya . Ulan pkk hayır diyor evet diyeyim o zaman diyorsun sonra düşünüyorsun ulan ya bunlar yine hükümetle anlaşmışsa çözüm sürecindeki gibi , danışıklı dövüşse evet oyu almak için diyorsun . Lan hayır diyeyim diyorsun bu kez bu sistemde iki adım ilerleyemedik diyorsun sonra başka bi bok çıkıyor . Kullanmayayım diyorsun vatan haini ilan ediyorlar gerçi evet desen de hayır desen de vatan haini ilan ediliyorsun . Neyse allahtan 12 yaşındayım da daha bunları düşünmek zorunda değilim .
zaten toplumu 10 gün aç bırakılmış aslanların önüne ceylan atmaya benzetebiliriz. bu durumda hepsi vahşice o ceylana saldırıp onu parçalayacaktır. işte toplum da budur. çünkü o ceylanı kim yiyecek? esas mesele burada. işte siyasette toplumsal olarak o parçadan en fazla pay alacak bir nevi sınıfı oluşturmaktır.
gidin bakın tüm siyasetçiler kendi adamlarına ihale veriyor, devlet işi de veriyor, bir şekilde o ceylandan daha çok pay almasını sağlıyorlar. siyaset bu yüzden ikiyüzlü çünkü toplum vahşi.