bugün

sürekli yaşadıkları eziklik kompleksinden dolayıdır.

biz 600 sene hede hödö yaptık geyiği ağızlarından düşmezken bugün düştükleri rezil duruma bakıp biz böyle olamayız mutlaka bir katakulli oldu diye sonuca varıp kıçlarından tarih uydurmaktan vazgeçmiyorlar.

biri de demiyor ki ulan resmi tarih yalan da senin saçma tarihinin doğru olduğu ne malum aq?
(bkz: yobazların propaganda mekanizması)
takip ettikleri alimleri ustaları üstatları falan inceleyince çokta mantıksız gelmeyen mevzudur. adamlar tarihten bi haber siyasetten bi haber politikadan bi haber. insanlıktan bi haber yaşıyorlar böyle tipleri takip edenlerin bunlardan farklı olmasını beklemek mantıksız zaten..

bir gecede cahil kaldık deniliyor bunlarda ellerinde tuz koşturuyor o tarafa. osmanlıyı atatürk yıktı deniyor bunlar hemen salya sümük ağlıyor. o aşığı oldukları osmanlıyı sadece "sultan süleyman"dan "fatih sultan mehmet"den falan ibaret zannediyorlar. zannetmelerini geçtim adamın hayatını "dizi"den öğreniyorlar. dizisi çıkana kadar şehzade mustafa kimdir bilmeyen adamlar diziden hayatını öğrenip doblosunun arkasına osmanlı tuğrası yaptırtıyor. sonra bir bakıyorsun osmanlı torunu oluvermiş.. osmanlının bir hanedan olduğunu ve kendisinin osmanlı torunu değil osmanlı hanedanının kullarının torunu olduğunun farkında bile değil.

dediğim gibi kafasında püsküllü fes ile dolaşan meczuptan öğrenilen tarih bilgisi bu kadar oluyor. adamlar iskilipli atıf kimdir bilmezler ama her yere şapka takmadı diye asıldı diye yazarlar çizerler..
güçlerini din adı altındaki uydurmalardan almalarıyla alakalı, kendilerinden olmayanlara yaptıkları 1400 sene önceki iftiralarını, karalamalarını düşünemiyorum bile.
Siyasal islam zaten yalan, hırsızlık, maneviyatsizlik ve omurgasızlık üzerine kuruludur.
Bu adamlara inananlar zaten beynini kiraya vermiş tipler olduğu için fazla uğraşmayın. Adamın çocuğuna vakıfta tecavüz ediyorlarda adam şikayetçi olmuyor. Eminin şimdi cehape zihniyetinin ahlaksızlığını konuşuyordur.
Bu siyasal islamcılara inananlara Suriyeliler le beraber açlık sefalet icinde yaşamak yakisır. Bölün lan ülkeyi en başta ben desteklemezsem şerefsizim. En azından yobaz ve Suriyeliler le yaşamak zorunda kalmam.