bugün

hiç dikkat çekmeyen büyük yapılanma.

özellikle set çalışanları arasında baya militan var. makyaj, sanat, kostümcüler çoğunlukla pkk'lı, prodüksiyon, ses ve yönetmen ekiplerine de sızmışlar. senaristler, yönetmenler ve yapımcılar kendilerini çok belli etmiyorlar, bunlar daha sinsi militanlık yapıyorlar.

diyeceksiniz ki neden?

iki sebebi var.

1- sıcak para.

2- iletişim araçlarını işgal.

tabandan tavana kendi adamlarını destekleyerek sektörü ele geçirmeye çalışıyorlar. büyük ihtimal de pkk'ya para aktarıyorlar.

bir sette pkk hakkında eleştiri yapın hepsi sus pus oluyor ve sonra kuyunuzu kazıyorlar, hakkınızda dedikodular çıkarıp dışlıyorlar, pkk mobbingi ile işinizi kaybediyorsunuz.

bir de bunların hepsi kültür bakanlığı ödeneklerini sömürmeye çalışıyor, çoğunlukla da sömürüyorlar. peki nasıl yapıyorlar? fetö taktiğiyle, takiyye. sanki akp'liymiş gibi yapıp kültür bakanlığının büyük küçük bütün ödeneklerini ceplerine indiriyorlar.

ben de sanat alanın da çok çalıştım ama bu pkk'lılar yüzünden bırakmak zorunda kalmıştım. şimdiler de bir eski dostumun çalıştığı seti ziyaret ettim ve gödüm ki durum daha da kötü bir hal almış.
hdp'nin baraj için itelendiği dönemde alenen pkk sempatizanlığı yapan oyuncular vardı. bunlar varken kamera arkasında olması da normal.

temizlenmeli. çok net operasyon gerekiyor.