bugün

mimlenmiş öğrencidir, sınıfın günah keçisidir. genelde tembellerin arasında oturan çalışan öğrenci ya da çalışkanların arasında oturan tembel öğrencidir, sürüdeki kara kuzu gibidir. *
tembeller arasındaki çalışkansa kendisi için pek de vahim olmayan bir durum oluşmuştur, diğer öğrencilere kopya vermemesi için öğretmen tarafından masaya çağrılır, içinden bir oh der, hem kopya verirken alacağı riskten kurtulmuştur, hem de kopya vermek istemezken hayır diyemediği arkadaşlarına kopya vermek zorunda kalmamıştır. koşa koşa gider, şerefsizin tekidir. tenefüste gel lan!

çalışkanlar arasındaki tembelse hayatı bir film şeridi gibi geçer gözlerinin önünden, sıradan masaya yürüyene kadar. o kadar sinirlidir ki sınav başladığında düşüncelerden kurtulamaz. 'vay adi, paçoz karı, bula bula beni buldu, o kadar da sıraya bakıyodum sessiz sessiz. ne bok yicem lan ben şimdi. kesin bu hasan ipnesi kaş göz etti hocaya, evet evet zaten geçen gün beden eşyalarımı getirmedim diye de hocaya ispiyonlamıştı. gerçi tuna da flütümü getirmediğim gün bana vermemişti kendisininkini, o da olabilir.'

- hocam istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?
+ başlayabilirsin çocuğum.
- içses: vay şirret kadın cevaba bak.

- hocam şu soruda ...leri sıralayın demişsiniz, kronolojik sıra mı olsun yoksa sadece isimleri yazsak yeterli mi?
+ isimler yeterli evladım.
- içses: senin de çocuğun masalarda çürüsün inşallah!

bir de öğretmen masasına oturup en öndekilerden kopya çekmeye çalışanlar vardır:

- şşşt
+fışır fışır.. (kağıda yazma efekti)
- şşş berrin
+ hışır hışır fışır..
- şşşş berrin bi baksana?
+ ?? (kafayı sallar)
- birinci sorunun cevabı karlofça anlaşması mı?
+ ?!&%+ (dudak büküyor, bilmiyormuş yani)
- peki dördüncüsü rumeli hisarı mı?
+ ?!&%+
- içses: dudağını kopardığımın karısı.
- peki onikinci soru içki yasağının getirilmesi mi?
+ ?!&%+
- hocaaaaaam!!! berrrin bana soru soruyooooooo!
- berrine dönerek: büksene hadi! adi şerefsiz karı.