bugün

evet bu öğrenci çevresine bir bakınır ve en rahat, sakin gördüğü arkadaşının bile sınav haftalarında bir yusuf yusuf ruh haletine girdiğini farkeder. Ee sürü psikolojisi deyip kendisi de finalleri falan düşünür heyecanlanmak, tırsmak, gaza gelmek ve daha sonra ders çalışmak için; ama kalp atışlarında en ufak bi değişim olmamıştır. daha sonra boş kağıt vermiş bir ruh halini hayal etmeye çalışır hani üzüntü biraz yansısın diye, yok yine olmaz kardeşim bünye hala bi siktir et modundadır. Lan daha sonra okulu bitiremediğini 7 senedir okuduğunu, tüm arkadaşların mezun olup iş bulduğunu sadece kendisinin ortada kaldığını falan düşünür bu kaygısız, o vakit de "oo iyi lan ekmek elden su gölden, okul da güzel hem çiçekler böcekler falan" rahatlığı gelir ki buna, o da planlara ters bişey zaten.
evet bu arkadaş dünyanın en rahat adamı olma yolunda emin adımla ilerlemektedir.
dersleri takip eden öğrencidir.
tecavüzün kaçinilmaz olduğunu farketmiş öğrencidir.
"g.te giren semsiye açılmaz" felsefesinin destekçilerinden biridir.
dikkatli
(bkz: öss de çekirdek yiyen öğrenci)
dünyanın en rahat adamı olmakla birlikte dünyanın en sorumsuz ve en düşüncesiz adamı da olmaya adaydır. çalışmayan öğrencidir."ne kadar çalışırsan o kadar telaşlanırsın" ben bunu bilir, bunu söylerim. ayrıca uzun bir süre de uyguladım amma velakin hiç tavsiye etmem, 1-2 sene sonra o rahatlık var yaa...lan neyse bişey demiyorum..
vizeleri kötü geçmiş, finaller de ağzıyla kuş tutsa yinede ders(ler)i geçemiyeceği için ders(ler)i bırakmış, yaz okulunda geçeriz diye düşünen öğrencidir...
sınav haftası ne lan insanıdır. ha sınav haftası , ha testis kanseri ile savaş haftasıdır onun için. ikisi de haftadır ve ikisi de 7 gündür. o 7 günde yapacağı aktiviteler değişir belki. sınava girer. elinde sadece kalemi. alır o kalemi , desen üstüne desen yapar cevap anahtarına. sanatını konuşturur orada 5 dakikada. sınav sonu çizdiği kelebeği gururla hocasına uzatır ve aklından geçenler yüzündeki o pis gülümsemeye tam anlamıyla yansır... o bir pisliktir , sınav ise elinin kiri. pisliğin elinin kiri nasıl bir şey onu düşünmek de sana kalmış. vallaha ben bilemiyeceğim. banane lan!
(bkz: ben) ne sınav zamanında ne de sınavdan önce heyecanlanmayan öğrencidir. çünkü evde gerektiği kadar çalışmıştır. okulda arkadaşları son tekrarları yaparken, o rahat rahat sözlüğe entry girer. hatta inanmayacaksınız ama, öss sınavında bile heyecanlanmamış öğrencidir. bunlar gerçekten de vurdumduymaz tiplerdir. ama şunu bilmek gerek: eğer öğrenciysen, çalışmaktan başka ne işin olabilir ki?? çalış.. rahat ol.. geçersin.. (bkz: kendimden biliyorum) *
her derse giren ve sonunda sedece bir kere tekrar edip geçecek notu alabileceğini düşünen, hem kalsam ne olur eninde sonunda biter bu okul diyen, derece kaygısı olmayan öğrenci
okula yılda 4 kez uğrayan tiptir. 4 sefer de sınav dönemleridir.
(bkz: tanıdık geldi sanki) **
"lan bari bütlerde öğrenci ruh haletine gir de çalış" insanı.
(bkz: daha büt var geçeriz)
insanüstü bir özelliğe sahip kişidir.
bu öğrenci modeli; ya çok çalışkandır yada tembel bir öğrencidir. *
eğer sınava hazır olduğu için değilse bu telaşsızlık, sınavda gününü görecek olacak öğrencidir.
ögrencilik hissiyatını kaybetmiş veya ögrenciliğinin önüne o hafta başka şeyleri koymuş, koyabilmiş, koymak zorunda kalmış öğrencidir.
(bkz: balta)