bugün

her zam geldiğinde memlkette ihtilal olmuşçasına ortalığı velveleye veren insanların yaptığı iş. lan herşeye zam geliyor. yeme olum pahalıysa. ekmek ye, hem daha doyurucu olur. biskrem ye amını sikeyim. yeme şu simit i. yeme, ortalığı da ayağa kaldırma ananı babanı bıçaklamışlar gibi.
fakir edebiyatı yapmanın vazgeçilmez aracıdır simit. ölüyoruz açlıktan, akepe mahvetti memleketi o yüzden cehape'ye verin oyları demenin kurnazcasıdır(!).
* açıktım ben haydar
- hadi simit yiyelim o zaman ?
* hergün simit yiyoruzz ama haydarrr
- benim için özel bir anlamı var biliyosun aşkım
* hönkkk!
susama yüklemek gibidir.
8 yıl önceki krizi unutmuş ve 8 yıl önce portakalda vitamin olduğu için o günlerde herkesin mutlu mesut yaşadığını zanneden andavalların akılları sıra hükümete laf giydirme çabası.
doğru bir harekettir. bu memlekette ve birçok doğu ülkesinde simit fakirlerin yiyeceğidir. bu memlekette maaşlara yapılan küçük zamlara karşın herşeye her ürüne zam geliyor. maaşlara zam geldiğinde haber kanalları hesaplıyor; "15 lira zam ile 18 tane simit alınır". insanların bunu dalga aracı olarak kullanması anca bizim memlekette olur. aynı kişiler tekel işçileri ankara soğuğunda havuzlara atıldığında da "iyi oldu gebersinler" demişlerdir.

simite gelen zam ile "simit yeme ekmek ye amuğa goyim" demek bu memleket insanlarına söylenecek küfürler gibidir. hep kızarız avrupalı bizi sevmiyor diye. biz kendimizi hiç sevmiyoruz. simit 75 kuruştu. şimdi 1 tl oldu. yakında 1.25 olcak. siz sahilde ekmek ile çay yiyen insanlar göreceksiniz. bu halka yapılan en büyük kabalıktır. herşeye zam yapıyorsunuz bare çay ile insanların stres attığı karın doyurduğu eminönü kabataş hattının vazgeçilmezi simitten çekin pis ellerinizi.

ne demişler, her halk hak ettiği gibi.. bu halk çay bahçesinde simit yerine ekmekle dolaşan insanlar görmeyi hak ediyor. çünkü ekmek daha ucuz. ekmek ye lan o zaman.
simitle çay'ın bütünlüğünü anlamış değilim, şöyle olur simit, peynir, cay. simit çay uyumu şehir efsanesidir.