bugün

ha benim gibi aydınlanmış ve destansı metinleri " yok " şeklinde özgür zihinlerinde tartışıp sonuçlandırmış modern bireylere göre pek anlam ifade etmeyen bir alan olsa da arabın çok sevdiği ve bazı türkleri de empozizasyon ve asimilasyon yoluyla ele geçirdikleri , islamdır. bırakın detaylara girme gereğini akşam üstü oturup her haber takip eden kişinin bileceği bir şeydir bu. açıkçası ne bir algıdır ne de bir suçlama , düpedüz ve apaçık bir gerçektir. ırak , suriye , yemen , lübnan , mısır , libya ve benzeri ülkelerde ne olup bittiği ortada.
Bunlar denince akla neden din geliyor diye sorgulatir. Islamla katledilen insanlarin ne alakasi var onu çözemedim tam.
islam birini katlet ya da öldür can cekistir diye bir emir vermiyor.
kendini zeki aydınlamış sana kesim o yazdığı bölgelerin full amerika ve rusya yüzünden öyle olduğunu bilmez. Bayıldığınız amerika önce teröristi koyar sonra onu öldürür kahraman olur rusya da bu arada tonlarca silah ve mermi satarak köşeyi döner. ha aydın kesim bunu bilir mi ? Yoook ! Onlar islam şöyle böyle rererörörö kısmını bilir anca.
(bkz: Hayvanlık)
musevilik. çünkü ülke sınırlarımız değil de bütün dünya da bir kıyaslamaya girerek bütün görünmeyenleri görürseniz çoğu şeyin altında bu dinin mensuplarının olduğunu göreceksiniz.
anayın amı diye bir din olsa, odur efem.
silah deyince akla ilk gelen yahudilerdir. çünkü bu adamlar yüzlerce yıl dünyanın en büyük banka baronlarıdır ve ayrıca silah fabrikalarının sahipleridir. silah ve para yahudilerin eseridir.

hristiyanlar yahudilerin elinde bulunan ekonomilerini onların istediği şekilde yönlendirirler. en basit örnek amerika. amerika bir ülkeye savaş açacağı zaman ülkesindeki bankalardan kredi çeker banka yahudilerindir. daha sonra ihale usülü silah şirketlerinden malzeme alır, o şirketler de yahudilerindir. bir taşla iki kuş. bu durum ülke yöneticilerinin de işine gelmekte ki zaten mecburdurlar. dünyadaki tüm savaşların hemen hepsinin altında yahudi parmağı kesinlikle vardır. silah satmak için savaş çıkarırlar. durağan bir ortadoğu işlerine gelmez. terörist dedikleri gruplara silah satışından asla vazgeçmezler. yeni sömürü yöntemleri. müslümanlar bunun neresinde? tam ortasında öldürülen kesim müslümanlar. ve müslümanlar da suçlu olanlar. tüm dünya mal ya da ben malım bilemedim.
Birilerinin ayetleri "cımbız" misali çekip ortaya koymasiyla karalayabilecegini sandigi dindir. Baktiginiz nokta o kadar sığ ve dar ki. Sen insan vucudundAki bir uzva bakip tum resmini cizebileek yetiye sahipsen bu laflari edebilirsin ona bir şey diyemem.

Orada söylenen "öldür" ifadesi bir ihbar niteliğindedir. Bir emir cümlesi değildir ki allah resulu nun elinde firsat olmasina ragmen bu ayete yönelik uygulamasi yoktur. Bir şey hakkinda iddia ederken onu butunuyle ele alin.

Edit: bu yazilari yazmis olan insana maide suresi 33. Ayetten önceki 5 ayeti de okuyup tasvir etmesini rica ediyorum. Zira oldürmek derken orada firavuna gönderme yapiliyor.
(bkz: musevilik)
Hala islamı kötüleyenler, kuranda geçen öldür emrinin ne için kullanıldığını çözemeyen mikroplar var.

Yahu bikere kitap diyor ki seni öldürmek isteyenlere karşı kendini savun. işte bu mikroplarda sanıyor önüne geleni öldür .
din değil ama siyonizm. aklınıza islam gelmesine sebep olmus insanların yaratıcıları burdan çıkmadır.