bugün

doğal yaşam alanı üniversiteler olan canlı türüdür.. aynı zamanda bir karma tamlamadır.. ama biz kız olanını inceleyeceğiz.. diğeri sıkıcı..
bir kere baştan belirtiyim ı-i karakter azizliğiyle ilgili en ufak bir espri kovalama durumum söz konusu değil.. tamamen şans..
dediğim gibi üniversitelerde gözlemlenebilen kızlardır.. gözlemlemek işin civcivli adı tabi, bildiğiniz kesmek kastım.. bu güzel hanımları fütursuzca kesen her babayiğidin bir hayali vardır: bir üniversite öğretim görevlisiyle çıkmaya muvaffak olup, bir yüksek lisans efsanesi haline gelmek.. öğretim görevlisi derken, kütüphane görevlileri teyzeler sayılmaz ama.. bir de erkek olmamalı mümkünse.. erkeklerden ancak makamından ötürü dekan kurtarabilir, kişiyi.. o zaman da hakikaten efsane olursun lan haha..
bu hanfendiler, zaten güzel ve alımlı olduğunun farkında olan her kadına fiks olarak bahşedilmiş 'tepeden bakma' katsayısına, pozisyonunun verdiği yaptırım gücü ve karizmasının 'tepeden bakma' katsayısını eklerler, adeta dragon ball'larını birleştiren o ninjalar gibi yenilmez ve karşı gelinmez bir varlık suretine bürünürler.. ki en doğal haklarıdır..
devlet üniversitelerinde bulunanları daha makbul ve nadirliklerinden ötürü daha değerlilerdir..
derse katılım, onların bulundukları günlerde 3-4 katına çıkar, amfi tarihi günlerinden birini yaşar her hafta.. hatta ön taraflarda kombine bilet satışı karaborsaya düşmüştür, o derece.. derste sorulan bir soruya veya yapılan bir espriye ('güzel bir kız'+'hoca'ya da ne kadar espri yapabilirsen o işte) alınan her gülümseme, öğrencinin tahsil hayatına mana katan anlar olarak hafızaya kazınır..
bir de istisnasız en sıkıcı derslerin asistanı olurlar bunlar.. nedeni belli.. güncel muhasebe kanunları dersine koyarsan 13'ün de kelleşmeye başlamış mehmet asistanı, katılım asetat görevlisi ve bir kaç kızdan ibaret olur.. o bir kaç kız da zaten yanlışlıkla pazar günü gelmiş olsalar okula, 'ne olur ne olmaz' deyip boş amfide otururlar kendi başlarına..
yuttur sen melez mankeni asistan diye, patlasın muhasebe..
valla çok pis muhasebe bilgisine sahip olan bir nesil yetişmekte haber vereyim.. şu okuldan aklımda kalan tek olay genelgeçer muhasebe kuralları ve aylin hoca'nın.. haydi gözleri diyelim..
güncel Önemli Başlıklar