bugün

aslında bu sigara bırakmaya, sosyalliğe, buğday rekolte fiyatlarına ya da cansu derenin memelerine dair bir yazı değil. bu türkere atfedilen bir yazı. türker kim mi? tanımıyor olamazsın.

türkerler, her üniversitede olurlar. uzun boyludurlar, yakışıklıdırlar, havalıdırlar. diksiyonları düzgündür, esprilerine gülünür, yeteri kadar paraları, imrenilecek kadar modelli arabaları vardır.

türkerler cazibe merkezidir. herkes sever türkerleri. çoğu erkek de kıskanır.

türker karı ayıklarken, biz normal erkekler aynı odada tv izleyip sırayla osururuz.

türker son gece finale çalışıp geçerken, biz normal erkekler bi hafta kafa patlatıp büte kalırız.

türker final sonrasını havalı barlarda kutlar, bizse evde erik yeriz.

tüm bu vasıflarının yanında türker familyasına mensup yağızlar sosyaldirler de. onun sosyalliğini bahar şenlikleriyle, sınıfın taş hatunlarının doğum günlerine çağrılmasıyla, her ders arasında kalabalık ortasında kahvesini yudumlamasıyla ölçemezsin.

türkerlerin sosyalliği farklıdır. misal biz kahvede batak atarken, o üniversitenin mağaracılık kulübüne yazılır. biz ortamlarımızı şu şekilde anlatırız:

"yaa olm eğlencesine batak atıyoruz işte. acayip kopuyoruz ya ahmet hep batıyo mal. hesabı da yenilen ödüyo. dur lan göz bebeklerin büyümesin bize gelse gelse 5-6 lira hesap geliyor".

aynı anda türkerse "haftasonu kulüple dağa çıktık yine. melisin tulumunu da ben taşıdım. ateş yaktık, gitar geyik falan. herkes uyudu. melisle sohbet koyuydu. sonra.. ıhhmm. hehee melisin uyku tulumunu boşuna taşımışım".

türkerler tango, çaça, rumba falan bilirler. bizim sosyalliğimiz 23 nisana katılan yiğenin çiftetellisini izlemekten öteye gitmez.

ulan moral falan kalmadı amına kodumunun türkeri yüzünden. keşke hiç yazmayaydım. sigarayı bıraktıktan sonra, akla sigaranın gelmemesi için halı sahaya, dans kursuna, bodye falan başlamaktır. ama asla türker olamamaktır. türker siksin sizi, defolun gidin!!!!!!birbirbir!!!
gerçeği bilen insanlar için bu sinir bozucu yavşaklar bir şey ifade etmez, moralinizi bozmayın..
tanım olarak, sosyallik bi şey değildir, evde erik yemek güzel..