bugün

evet hanımlar, beyedendiler, sigarayı bırakmış bir sözlük arkadaşınız olarak bu taktiklere ihtiyacı olan şahsımın, burda başlığı açarak diğer arkadaşlara yardımcı olabileceğini düşündüğüm taktiklere konu olan öğütler bütününe atfedilen cümle.
Bırakan pardon bırakabilmis olan zaten bırakmada inat etmiştir ki bırakmıştır.eğer tekrar başlayacak durumdaysa hala o zaman bırakmasın devam etsin. Gerçekten bırakmak istediği vakit bıraksın her şey kişinin kendisinde biter çünkü.ewed
Alacağın her paket sigaranın parasının büyük kısmını damat ezecek. istersen git al.
dostum ben bıraktığımda buz gibi bir bardak su içerek bu isteğimi söndürüyordum .. yanınızda sigara içen elemanlar en büyük geri başlama faktörüdür. bu durumu ortadan kaldırmaya gayret gösterin ..ayrıca burda taktik isteyen kardeşinize kötü yorumlar yapmışıınız insan olun lan.
Bu düsüncedeysen 1 haftaya başlarsın
Ama çok istiyorsan söyleyeyim; sigara içerken yaptığın şeyleri en az seviyede yapmaya çalış, mesela çay içmek, alkol almak gibi.
Bırakalı on yıldan fazla oldu ki, günde 1-1.5 paket içiyordum.
En çok işime yarayan taktik, her sigara içme krizi geldiğinde, ( ilk bırakırken her 10 dakikada bir olsada, zamanla o süre uzuyor) kendi kendimi 5 dakika bekle, sonra hala aynı derecede istiyorsan, içersin diye telkin ediyordum.
O kriz geldiğinde 3-5 dakika kendini kontrol edersen, istek kaybolmasa bile, biraz hafifliyor.
Oda işe yaramadığını zaman ilk bırakmaya başladığım andan beri çektiğim ızdırabı düşünüp, bir sigarayla o kadar emeği boşa harcayacağımı düşünürdüm.

10 seneden fazla oldu, hala ara ara içmek istiyorum.

Bu arada sigarayı bıraktım diye düşünmeyin. Sigarayı bıraktım yerine, sigara içmiyorum deyin hem kendinize, hem çevrenize. Psikolojik olarak arada büyük fark var.
için de çabuk geberin amk. Taktik maktik yok. Göm göm göm.
güncel Önemli Başlıklar