bugün

(bkz: sigara şişmanlıktır)

*
*
orta 2 de başlayıp 10 sene sonrasında bırakan biri olarak cevap veriyorum ki zaman zaman pişmanlıktır evet . Çünkü sigaranın günde 2-3 taneden fazlası zevk olmaktan çıkıp alışkanlıktan ötürü içiliyor herhangi bir haz duymuyorsun . iftar sonrası yahut sağlam bir kahvaltının arkasından içilenler gibi istisnai durumlar hariç zevk verme ve pişmanlıktır .
muhalefet partilerimize göre değildir.
şu an olmasa da 20 sene sonra olacaktır sanırım.

anın tadını çıkarmak lazım diye düşünüyorum

(bkz: koah)
bir soru.

önce canlı cansız tüm yaratılmışlara, sonra canlılara, en son ise kendinize zararlı olan her şey pişmanlıktır. en azından pişmanlık olamalıdır. bırakın kötüyü-zararı boşa geçen vakit bile zarardır insan için. daha lafa hacet var mıdır.
Sigara içmek şu hayattaki en büyük pişmanlıklarımdan ikinci sırada geliyor. 30 ekim 2014e kadar ise birinci sıradaydı. Çok şükür 7 sene önce ilk denememde bıraktım. insan kendi eliyle özgürlğünü sigaraya kaptırır mı, kendini ve sevdiklerini zehirler mi? Bir aylık mutfak harcamasında kuruş hesabını yaparken aldırmadan kasadan karton karton sigara ister mi? Çocuğunun bezi için ayırdığı paraya hayıflanıp market market ucuzu için gezer mi sigaraya avuçla para dökerlen. Ya sevdiklerini acı çeketek ölüşünü izletmek hoşuna gidermi? Sigara içmek evrendeki yegane zeki canlı olan insanın zeki değil aptal olduğunun kanıtıdır. Hiçbir hayvan bilinçle kendini zehirlemez. Evet aptaldım aptallığımı attım. Sizde atın kurtulun.
bir sorudur.

akıllı ve olgun insan, yaptıklarının ve yapacaklarının farkında olan, bunlardan pişmanlık duymayan insandır. bu nedenle, sigara pişmanlık değildir. sigara kullanan akıllı adam, yapılan bilimsel çalışmaları ve literatürleri okuyacak, ailesinde kanser olan var mı varsa hangi kanser türlerine sahipler öğrenecek, kansere yol açan diğer çevresel etmenlere maruz kalıp kalmadığını tetkik edecek ki ona göre herşeyi göze alacak ve yakacak sigarasını.

tıp bilgisine sahip ve tüm bu araştırmaları yapmış biri olarak sigara kullanıyorum. ben gelecek olana razıyım. "sigara pişmanlıktır" diyen açıkça saygısızlık etmektedir. size ne?
Sigara neydi? Sigara emekti.

Kaç para lan bi paket malbora?
sigara içen insanın, yaktığı her sigaradan sonra kendisini sorgulama cümlesidir. bu sorgulama sigara içicisinin eğitim durumu ve sosyal pozisyonuna bağlı daha farklılıklar gösterir.

artık çoluk çoçuğa karışmış, kırklı yaşlarda ki sigara içen, çevresinden de bırakması yönünde telkinleri çok fazla duyar. dinler mi? olay yine başladığı noktaya gelir. pişmanlık kısmını en iyi anlayabilecek olan, yıllarca sigara içtikten sonra bırakmış ve bu zaman dilimi içerisinde, vücudunda ki değişimi ve rahatlamayı hissedebilmiş insandır.
Babam her zaman der ki sigara hayatımda başıma gelen en güzel şey.