bugün

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın Yeşil Ay tarafından düzenlenen Zümrüdüanka ödül töreninde söylediği öneridir.

şimdi kendi kendime soruyorum;

ben neden uyuşturucu kullanmıyorum?
para mı yok? hayır var
sağlımı mı düşünüyorum? hayır, sigara içtiğime göre uyuşturucuda kullanabilirim.
o zaman sebep nedir?
şöyle gözümün önüne getiriyorum ve eski türk filmleri aklıma geliyor, o kokuşmuş ortam, pislik insanlar ve yok yere ölen insanlar.
böylece uyuşturucuyu ergenlik dönemimde, merak dahi etmiyorum.

şimdi sigaraya gelelim?
ben neden sigara içiyorum?
şöyle gözümün önüne getiriyorum ve eski türk filmleri aklıma geliyor, inek şaban ne güzel hababam sınıfında sigara içiyordu, tarık akan, kadir inanır, türkan şoray vs. fosur fosur içiyorlardı, demekki çokta kötü bişey değil deyip, ergenlik dönemimde merak içmeye başlıyorum.

konuya gelirsek, ergenlik döneminde insanlar merak ederler, bu meraklarını dizginleyecek bir ortam olmaz ise kolaylıkla deneme imkanı olur malüm maddeler bağımlılık yaptığından bir kere denenen bu maddeler ilerleyen dönemlerde bağımlılar olarak karşımıza çıkar.

günümüzde artık eski türk filmlerin bir değeri yok çünkü izlenmiyor artık youtube var, facebook var, twitter var; bu alanlarda gerekli önlemler alınmalı, bizim mahalle baskısı oluşturmamız gerekiyor.

gelin hep beraber topluma yararlı olabilecek güzel bir mahalle baskısı oluşturalım, çocuklarımız, gençlerimiz temiz hava sahasına kavuşsunlar. var mısınız?

http://m.haberturk.com/gu...bir-mahalle-baskisi-lazim

not: bu arada sigara içmiyorum, champix saolsun.
burasi türkiye ,içmeyenlere mahalle baskisi uygulaniyor burada.