bugün

Sigara içenler alkole laf atarlar, uyuşturucuya laf atarlar bilmem ne. Sen onu senelerce hergün gün geliyor paket paket içiyorsun o uyuşturucu olmuyor mu? Eğer olmuyor diyorsan madde bağımlılarına da laf etmeyeceksiniz.
yıllardır savunduğum beyandır.
Mantıklı zira pençesindeyiz veletin..
doğru gerçektir. evet.
Günde 2 paket içiyorum ve sigaranın uyuşturucu olduğu kanısına katılıyorum.ana maddesi olan nikotinden bahsedelim,Nikotin'in MSS (merkezi sinir sistemi) ve çevresel sinir sisteminde eşit derecede uyarıcı ve depresan etkileri bulunmaktadır. Nikotin alındıktan sonra , öfori, uyanıklık, hafıza ve dikkatin artması ve sıkıntıdan kurtulma gibi etkiler oluşur. Ama aynı zamanda nikotinin kendisi de gerginlik yaratmaktadır. Nikotinin etkilerine karşı tölerans gelişir ve ilk sigara kullanırken oluşan etkiler oluşmaz.

Amerikan Kalp Derneği'ne göre nikotin bağımlılığı tarihsel olarak kırılması en zor bağımlılıklardan biri olup, nikotin bağımlılığını belirleyen farmakolojik ve davranışsal özellikler, eroin ve kokain bağımlılığını belirleyen özelliklere benzerdir.(vikipedi).ama bırakmayı düşünmüyorum.