bugün

zorunluluktan kaynaklıdır, ama sen bu halkın refah içinde yaşaması için çaba göstermesini sağlayamıyorsan, tüm ülke için değilde, sadece seni destekleyen ve çıkar beklediğin insanlar için ülke yönetiyorsan, o zaman ne sana çizilen karikatürlere ses çıkarma hakkın vardır, ne de senin hakkında yazılanlara ses çıkarma, ayrıca zordur sevmediğin bir adamın başbakan olduğu ülkede yaşamak, zaten senin düşüncene uymayan birileriyle yaşamak zorken, koskaca ülkenin yönetimine yön veren adamı sevmeden onunla yaşamak daha da katlanılmazdır, varsa imkan kaçılmalıdır, burda kalarak bir şeyin değişmeyeceği oylarla zaten ortaya koyulmuştur.
Zorla degildir elbet. Siktirip gitme hakki her zaman vardir.
zordur.
bir de sevmeyenler s.ktirip gitsin diyenlerle de muhatap olmak zorunda kalırsın o daha fenadır. laf da anlamaz çünkü.
o başbakanı sevmeyenlerin profili düşünüldüğünde, bir gitsek ülkecek ne hale gelinebileceği de bir düşünülmelidir.
ayrıca ben niye gidiyorum la...
siktirip gitme hakkınının kolay olmadığını ortaya koyan önermedir.
(bkz: emine erdoğan was here)
harbiden zordur. böyle şimdi sevdiğin adamın başbakan olmasını bekle falan, 100 sene, 200... kolya şeyler değil tabii...

ben her geleni seviyorum, problem kalmıyor. deneyin bence...
Derdini kimseye anlatamazsın, etrafını şakirt fanatikler ordusu sardığından, dinlerler anlamazlar, anlamazlar birde üste çıkmaya çalışırlar. Sevmediğin adam varsa sevebileceğin adam varmıydı sorusu akıllara gelir. Bence yoktur. Bu şartlarda hormonlu domates seçiminden farkı yoktur. Hepsinin şekli güzel ama içi tırt.