bugün

uzun zamandır yazmayı planladığım bi yazıydı bu. öncelikle "bu kim lan 11. nesil gelmiş bize abilik taslıyor" tarzı yorumlara girmeden belirteyim sözlük geçmişim 3-4 yıl geriye kadar uzanır. birçok hesabım oldu amacım anonimlik olduğu için hesaplarımı silip yeniden açtım.

konuya gelirsek;

dediğim gibi uzun zamandır sözlüğün durumunu uzaktan takip ediyorum. her zaman "sözlük artık çok bozdu", "seviye giderek düşüyor" muhabbetleri yapılmış olsa da şuan bu durum ciddi bi önem belirtiyor. çünkü açılan 100 başlıktan 70'i cinsellik, 10'u nick6, gerisi de gündemi oluşturuyor...

bilgi içerikli entryler girilmese bile -ki sosyal medya denen bi ortam burası, amaç eğlenirken faydalı vakit geçirmek- en azından zeka ve donanım gerektirecek etryler girilmesi gerek...

(#28970921)

şekilde görüldüğü gibi önce amaçsızca bi başlık açıp ardından entryi geri çekmek çok zeka ve donanım gerektirecek bi hareket. bunu yapan arkadaşı da nick vermeden kutluyorum. entrymin artı veya eksi oylanması beni ne mutlu eder ne de üzer... aslında herkes için böyle olmalı. çünkü burası ego tatmini yapacak veya birbirimize laf sokacak bir mecra değil anlayamayan arkadaşlar için söylemek gerek sanırım.

şu yazın sıcağı yetmezmiş gibi tüm gün kendi içindeki ateşi bizimle paylaşan ergen sözlük yazarlarımıza, mankenlik ajansımızın güzide hanımlarına ve beylerine, dünyadan bihaber yaşamaya devam eden moderasyona, eksi marjinal trollerimize teşekkür ederek entrymi noktalıyorum.
seviye nedir bilmezler belalarını siktiklerim.
zall yetiş at şu seviyesiz yazarları.
Boyle iyi. En azindan herkesin amaci belli. Seviye olsa nolur. insani parasi hatta baba parasi kaliteli yapmaz.
okuduklarida giydikleride. Abazan rolculugu hep vardir.
yuzlerce tespit yaptim. Noldu hic.
Yaz oku eglen gec.
şiddetle kınanırlar.
"Biz trollün zeki, çevik ve ahlaklısını severiz"

Ne kadar malca olursa olsun seviyeyi düşürmeyen komik yazarlara bir şey demeyiz, güler geçeriz. Yeri gelir artılarız yeri gelir eksileriz ama öyle başlıklar öyle entry'ler var ki sözlüğe girerken biri görse açıklamak bile imkansız. Sapık olarak çıkar adımız. Bunlara prim verilmemeli.
Bunun yanı sıra özelden salak salak mesajlar atan versiyonu da mevcuttur. Hakkımda gram bir şey bilmeden bana egoist gibi şeyler demiş falan. Önyargılı bir salak çoğu. Yazdığımız şeyleri anlamayıp hemen mesajdan yardıranlar falan, gülünç ya. Seviyesizler.
sözlükteki seviyesizlikten, ucuzluktan, bayağılıktan midem bulanıyor artık... sol frame baktığımda iğreniyorum... tamam elbetteki saçma sapan başlıklarda çıkar ara sıra... ama başlıkların tümü saçma sapan olunca çileye dönüşüyor iş....