bugün

Beni mutsuz ediyorsa başkasının mutluluğu isterse babamın oğlu mutlu olsun sevinemem. Eğer kendi içimiz acıdığı halde başkasını düşüyorsak zaten çok zavallı bir insanızdır.
insanı mutsuz eder. Mutsuz etmeli zaten. Mutlu ediyorsa bir yerlerde sıkıntı vardır.
seninle neden mutlu olamadı sorusunu sordurtması gereken durum.

üzün üzün, başkasına gidince dövünün.

beter olun valla.
içinizde bir hüzün bırakır. Platonikse zaten öyle olacağıdır. Görmezden gelmeye çalışın aklınızı başka şeylere verin.
sindirilmesi gereken bir olaydır.

Kız mutlu lan işte ne istiyorsun daha? illa sanamı verecek? başkasına verip mutlu olması seni neden mutsuz etsin, hani seviyordun? hani aşk fedakarlıktı? hadi sen mutlu ol ben başka bir şey istemem lafları? sen kızı düşünüp 31 çekerken, kızı başkasının s.kmesini kaldıramıyorsun! kes lan kes, konuşma, git lan bu sözlükten.
şimdi belki mutlusundur diye ödüm kopuyor eyvah, bana acı acı hatıran lazım diyen feridun düzağaç gibi düşünen insanların ödünü kopartan durumdur.

öyle hayatın sizin yerinize amk bunu yaşayan sayın arkadaşlar fakat, benim penceremden başkasıyla mutlu olan kız, sevilen kız olmamalıdır. derhal mayınlı araziye salınıp imha edilmelidir tüm ona karşı sevgi duyduran şeyler.
Mutlu olduğu kişiyi onun yanında eleştirin eğer sizi kırıp onu savunuyora sktredin.
kişinin kendisinin de başkasıyla mutlu olmasından sonra önemsizleşecek durum.
Umurda olmayacak eylem.
Her zaman gerçekleşen eylemdir. Çocuğa küfür edilir, kıza hakaret edilir en sonunda da kendi iç hesaplaşman ve kabullenmen gerçekleşir. Yani bilimum seviyesiz hareketlerin hayata geçirildiği durumdur.
hayatın sana attığı en fena kazıklardan biridir.