bugün

bir temenni cümlesidir.

chirqin qızlar eqlesin...
Var benim böyle bir arkadaşımın manyak bir karısı.

Bizim çocuk kel. Daha doğrusu yarı kel, Yakında tepsi gibi ışıl ışıl kalacak kafası. Kerata yakışıklı da, hala kızların başını döndürüyor. Ama takıntılı saçına, saç tellerine asılıp duruyor, sanki asılınca uzayacak yerine yenisi çıkacak.

Bu kadar bunalıma gireceğine saç ekim merkezlerine gidip saç ektirmesini önerdim. Artık çok ucuz ve pratikler. Bana yanıtı şu oldu: "Karım başka kızlar bana o zaman çok bakar diye istemiyor, böyle kel kalacakmışım, izin vermedi."

O karıyı iyi bir tokmaklamak lazım. Bencilliğin, kendine güvensizliğin, zavallılığın nasıl da ışıl ışıl bir timsali.
insanlar hakkındaki fikirlerimizin çoğu ilk 10-15 saniyede oluşur ve çoğunlukla değişmez. Yani insanlar ön yargılı varlıklardır. Sadece karşıdaki kişiyi iyi tanıdıkça, fikirlerimiz değişebilir.

Yani ilk 15 saniyeden sağ kurtulabilecek çirkinlikte ise, bir sıkıntı olmayacak durumdur. *
baktin seviyosun bas kezzabi at façayi.
Mantıklı bi düşünce biçimidir siz kaptıktan sonra gerçekten çirkinlemeye başlaması sizin için harikadır seversiniz ve aşırı güzel olmaması umrunuzda olmazdı.
Kime göre? Neye göre cirkin? Senin gözünde cirkinse zaten olmamistir o iş. Sevmemissindir. Yanilsamalarla vakit kaybetme.
imkansız bir istektir.

sevilen kişi insana zaten güzel görünür.

yani gerçekte belki çirkindir ama seven (rakamla 7) insan onu güzel görür.
çok güzel kıza ilgi duyulmaz nezdimde, günü birlikçilerin ilgi alanı onlar genelde. elde tutulmuyor öylesi. ne güzel ne çirkin ortası makbuldur.
çirkin olsaydı da severdim. ya başkası da onu sevseydi o halde ? mümkün. ki zaten güzellik - çirkinlik hepsi göreceli. anlamsız saçma kalıplar. ama o beni sevmiyorsa ? neden sırf bana kalsın diye çirkin olsun diyeyim ki ? istemem. güzel olsun benim olmasa da belki onun sevdiği kişi için güzel olması gerekiyor mutlu olsun. lanet olsun. bak gene her ne ise. ne hali varsa görsün aman.
O zaman vazgeçerdim belki.

Ama o kadar güzel ki allahsız.