bugün

çok hoştur efendim,öyle böyle değil yani.
bu günlerde havalar fena azizim.ben de yatmışım pazar günümü en güzel şekilde değerlendirmeye çalışıyorum.saat 12-1 gibi bir telefon geldi arayan sevgilimdi,açtım telefonu bir şeyler yapalım falan dedi ben biraz mızmızlandık sonra kabul ettim.

kalktım yataktan yıkandım,evi temizledim ondan sonra da oturup beklemeye koyuldum .çok sürmedi sevgiceğim damladı aşk yuvama.biraz muhabbet edip,dertleştikten sonra karnımız acıktı ,dışarı çıkalım mı filan dedi ama ben pek oralı olmadım.*
ben de evde yapayım sana bir şeyler yiyelim dedim,kabul etti sağolsun anlar insanın halinden.*
aldım dışarıdan bir kaç parça bir şey hemen koşa koşa eve geldim.ben gelene kadar masayı filan açmış ,şarabı çıkarmış.
ben elimdekileri mutfak masasının üzerine bıraktım,sevgiceğim çorba ile yemeği pişirirken ben de salatayı hazırladım ve yemek masamıza geçtik.

yemekler gerçekten çok güzeldi ve masada romantik bir hava vardı,şaraplarımızı yudumlamaya başladık.onun yanakları kızarıp,sarhoş olmaya başladığını görür gibiydim.yemeğimizi bitirdik ve bir film koyduk dvd'ye izlemeye başladık,kalktım mısır patlattım yanına yerleştim.ardından dönüp 'dışarda bunları yesek çok para verirdik lan dedim'.çantasını alıp evden çıktı.ardından sarp'ı arayıp halı saha ayarladık kalan şarabı elime alıp sessizce bıraktım evimi sevişemeden...
Eğer yemek yapmayı bilmiyorsanız adı sevgiliye yemek hazırlamaya çalışmak olurdu.
(bkz: yemek bahane muhabbet şahane)
romantik filimlerde olmazsa olmaz olan sahnelerin başında yer alan eylemdir.
hayalleri süsler bazen.
"yemeğe sevgimi kattım"
(bkz: layt erkek)