bugün

saolsun ahşap oymacılığım sayesinde bütün hediyeleri kendim yapıyordum. bir keresinde de deriden çanta yapmıştım.

sevgilinin laf arasında almak istediği bir şeyi almakta olabilir. bu onunla ilgilendiğinizi, unutmadığınızı gösterir.
gözlerinin içine bakarak iyi ki beraberiz denebilir.
Benim gibi biriyle sevgili olmuş daha ne istesin. (bak sen şu işe)
Kalbini vermedikten sonra gerisi boştur.
Sevgiliyi terk etmektir.
(bkz: huzur vermek)
Ak parti tişörtü.
intihar sandalyesi almak isterdim.
(bkz: yarak afedersin)
sevgiliye verilecek en guzel hediye sadakat, guven ve ask'dir.
Fiyatından çok manevi olarak taşıdığı değer daha önemlidir bence.

Anılarınızı çağrıştıracak şeyler,ona olan sevginizi hatırlatacak şeyler olabilir.En basitinden fotoğraflarınızdan oluşan bir albüm olabilir,her fotoğrafın arkasına o gün hakkında onun hakkında düşüncelerinizi yazabilirsiniz.Onun hakkında bir defter hazırlayabilirsiniz günlük tarzında,o gün nasıl hissettiniz birlikte neler yaptınız ona anlatmak güzel olur.Yeteneğiniz varsa resimler armağan edebilirsiniz,belki ikinizin resminin bir karakalem portresi.Yani en azından benim hoşuma gidecek ve benim de yapacağım şeyler bunlar olurdu.
Bu devirde en pahalı olan hediyedir.
madem ki eski defterler açılabilir o zaman bir entry de ben yazayım.

üniversite zamanı, (doğum günü) o zaman ki sevgilim için;

fiziki olarak ulaşabildiğim tüm arkadaşlarıyla elimde kamera röportaj yaptım. (kameramanım da vardı)
istanbul'u fellik fellik gezdim.( o zaman ikametim istanbul)
görevli olduğu kurumlarda ki çalışma arkadaşları, müdürleri dahil olmak üzere yaklaşık 25 kadar kişi ile röportaj yaptım.

nasılsınız iyi misiniz? muhabbetinden sonra işte malum kişi hakkında neler söylersinizden sonra doğum günü mesajlarını kaydettim kamera ile.

fiziki olarak ulaşamadığım tüm arkadaşlarına mail, facebook yada mesajla ulaşıp kısa videolar çekmelerini istedim doğum günü temalı. onlarıda mail olarak istedim. sonra tüm videoları oturup 3 günde kesip biçerek bir cd hazırladım. doğum gününde hediye ettim.

benim aldıklarım arasında en akılda kalıcı olanı, o zamanın ünlü sanatçılarından birinin ( ki hala ünlü) aranjörü yakın tanıdıklarımızdandı.
sen kalk adamı kafala, stüdyoya gir benim en sevdiğiklerimden biri olan bir Sezen aksu parçasını seslendir.

ne hediye ederseniz edin, ya aranızda yaşanmışlıklarınızı anlatsın ya da el emeğiniz olsun mutlaka. en değerlileri öyle oluyor.
sıcak bir sevgidir efendim.
Kızsa ve kapalıysa gidin ipek şal alın,havalara uçabilir.
Tek taştır.
güvendir dostlar çok açık ve net.
Gönlünüz.
Christian dior parfüm, armani kemer ve ardından güzel bir dudak.
Sevgiliye verilecek en güzel hediye hediyesiz uzun bir zaman sonra en basitinde bir gül almak. Emin olun bu onu uzun bir süre götürecektir.
her yöne 10.000 sms
20gb internet paketi.
1000 dakika her yöne.
Papatya çiçeği veya bir şiir kitabı. Ya da içinde kurutulmuş papatyalar olan bir şiir kitabı. Vs. Vs.
nergis çiçeği.
yaşadığı ülkeye gitmeyi çok istediğimi, ancak bir türlü fırsatını bulamadığımı bilen yabancı bir arkadaşımdan, doğumgünümde kocaman bir kutu aldım.

içinde ülkenin farklı şehirlerinden, aynı şehirlerin farklı yerlerinden alınmış yüze yakın kartpostal.

her kartpostalın arkasında bir gün o ülkeye gidersem beni nereye götüreceğini, orada ne yapacağımızı, ne yiyeceğimizi, oranın neden önemli olduğunu ve beni neden oraya götürmek istediğini anlatan notlar.

bir postacı yüzümü ancak bu kadar gülümsetebilirdi.

bir insan, binlerce kilometre öteden ancak bu kadar yakın olabilirdi.

ve bir hediye ancak bu kadar değerli olabilirdi.
Onun için Umre ve tavaf yapmaktır mescidi haramda. Kabeyi 50 kez tavaf etmek demek, inşallah insanın gecmişte işlediği tüm günahların affedilip hayatına tertemiz bir sayfa açması demektir. işte mescidi haram öyle kutsal bir yer. Bence sevgiliye verilecek en yüce hediyede bu olur.
Bence içten yazılmış bir şiir olabilir. Ya da bir mektup. Bence bu bir insandan alınabilecek en güzel ve en değerli hediye. Sonunda da salya sümük ağlardım büyük ihtimal.
güncel Önemli Başlıklar