bugün

her anını, yatagını, simidini paylaştıgın sevgilin senden uzaklasıgında söylemek ıstedıklerın çekindiklerin halıne gelır. o senın sevgılın. sevdıgın ınsan. kadının. erkegın. soguk nasılsınların insanı degıl.
-di.
telefonun çaldıgında kalbının gurultusunu en yakınında hissettiğin andır. kaybettıgın, kaybettıgın seylerı fark ettıgın anın en kötüsü. tüm keşkelerın yüzüne vurdugu o an.
keşke o uyumadan önce uyumasaydım. bıraz daha izleseydım yüzünü dedıgın...
hamişler deveye dikenı yakıstırmıs. kovalayana kaçanı. son bir kez daha konusmak ıcın bulustugun o zamanın gecesı ne gıyecegını en cok dusundugun an işte. ''hanimiş benım sevgılım''ın ''hanı benım sevgılım?''e dönüştüğü terk edılıs.
benı gormeyecegı kadar guzel görürse gerı gelır mı dıye dusundugun caresızlıgın.
Allah düşmanımın başına vermesin dedirten durumdur. zordur, çekilmezdir.
canım sıkkın deyince hadi bye diyen sevgili de buna örnektir.
ayrılmayı düşünen sevgilidir.
artık sevmediğini göstermesidir.
dayanılmaz acı yaşatan durumdur. her hareketinden olumlu bir sonuç çıkarılmak istenir. gitmek istediği bellidir.
sezen aksu'nun ''bile bile'' şarkısında anlatılmıştır. ''inanılmaz bu yabancı da kim?''
aşkım, sevgilim ya da buna benzer hitap şekilleri ile değil de size isminizle hitap etmesi bile yabancılaştığını sanmanıza yol açabilir.
(bkz: sen beni sevmiyosun) gibi tartışma konularının açılmasına sebep olan durum.
can yakıcıdır, iç burkucudur, alışmak zaman alır...
Bir rus veya latin sevgili degildir.
Yazar ilişkide olusan bir deformasyon sonucunda artik tanimakta zorlandigi sevgilisini anlatmaktadir. Buram buram dram kokan baslık.
Aşkın kör ettiği gözleriniz açılmış demektir. Hadi geçmiş olsun.
Olursa en istemediğim şeydir. Düşman başına bile gelmesin o kadar yani. Evlilik var geçim var bu durum ölümden beter olurdu valla.
Araya zaman, mesafe, soğukluk vs. Girdiğinde olan durumdur.

Sanki beraber zaman geçirdiğiniz, çok yakınım sandığınız kişi gitmiş, yeni tanıştığınız biri gelmiş gibi olur.

Ciddi bir ilişki düşünülüyorsa bu raddeye gelinmemekte fayda var.
ilk kez isimle hitap eder, sesi hafif gömülür boğazına. çünkü ikinci yüzüyle konuşuyordur sizinle, sesine yansımıştır bile ama numarasını yuttuğunuzu sanır. artık "siz" değil "sen ve o"sunuzdur.