bugün

daha önce de halil sezai paracıkoğlu albümü hediye etmişti bana. yapma dedim sevmiyorum işte o adamı.
zorla dinledik herifi, olacak iş değil.

hayır bunu bana ceza olsun diye yapmıyor galiba. gerçekten hediye ediyor orası garip.

kitabın adı kıyısızlar mıydı neydi. bir de defter var yanında. adam birtakım cümleler yazmış, gerisini siz doldurun sevdiğinize hediye edin demiş, arkasında 19 tl yazıyor amk. yuhh. bomboş lan. iki cümle var toplasan, onlara da cümle demezsin.

madem öyle okuyalım bakalım dedim, o kadar para saymış kızcağız. tuttum ortadan bir sayfa açtım. adam böyle fotoğraf falan da koymuş. bir fotoğrafta şey var;

bu adamın şiir roman vs yazdığı defter ve sayfanın kenarına yapıştırılmış saç kılı.

evet bildiğin kıl amk.

altına da "siz hiç yarin saçından kendinize gurbet yaptınız mı yazmış"

vay ya, olaya gel.

niye yapalım öyle bişey olum, kafayı mı sıyırdık yoksa?

paragraf olmuş zorlama cümlelerle dolu 2 sayfayı atlattıktan sonra kitabı kapattım.

bir daha okumadım.

aradan aylar geçti, kız arkadaşım sordu kitap ne oldu diye, ben de "ya ben bu adamı pek sevmedim." der demez, fırçayı yedim, nasıl sevmezsin adam çok romantik, şöyle böyle falan.

banane romantikse dedim, sonra birkaç gün benimle konuşmadı.

defterde sos oynamıştık bir arkadaşla derste. tükenmez kalemdi çıkmadı amk. sonra o sayfayı yırttım falan. defteri az buçuk doldurup gönlünü aldım kız arkadaşımın...

bu da böyle bir anımdır,

yakmıştın az kalsın beni kahraman tazeoğlu!
Kafasına cemal süreya kitabı atılıp acilen uzaklaşılmalıdır.
acilen terk edilmesi gereken sevgilidir.
cebine eroin koyup polise teslim edilmelidir.
Sıkıntılıdır. Ilişki gözden geçirilebilir.
günümüz liselilerinde karşılaşılabiliecek durum.
elindeki kitabı yavaşça yere bırakması istenip sakin olması söylenmelidir, sakinleştikten sonra ona gerçekler cesurca anlatılmalıdır, topluma kazandırmak için çabalanmalıdır. başarılı olunursa ne mutlu size, başarılı olunmazsa...*.
güncel Önemli Başlıklar