bugün

dökümünü de yapayım tam olsun.

hediye: parfüm - 70 lira,
yemek: iki kişi toplam 60 lira,
tatlı: 25 lira,
yemek sonrası bir şeyler içme 50 lira.

görüldüğü üzere minimum 205 liradır.
50 kuruş!
Tamam beyler tüm detaylarıyla anlatıyorum iyi okuyun. Önce arabası olan bir komşunuzdan dayım/amcam hastalandı acil araç lazım diyerekten aracını alıyoruz. Anahtarları aldıktan sonra sağda, solda ne kadar park bahçe varsa geziyoruz ve tek gül bulup dalından koparıyoruz. Sonrada lüks bir giyim mağazasına gidip takım elbise ve paltoları deniyoruz. Daha önce kurdugumuz telefon alarmı çalmaya başlıyor ve siz "hay aksi şuna bir bakıyım" diyerek, açıyorsunuz mağaza önüne kadar "telefon çekmiyor" bahanesiyle gidip bir anda kayboluyorsunuz.

Ardından sevgilimizi evinden alıp, en lüks ve pahalı bir mekana gidiyoruz. iyicene yenilip, içilip mekandan çıkma vakti geldiğinde sevgilinize aracın anahtarlarını verip, ayağa kalktıktan sonra "tatlım nasılda unutmuşum hemen patronu aramam lazım araçtan telefonumu getirirmisin, lütfen?" diyoruz. sevgilinin peşinden hesabı ödemeden bizde sıvışıyoruz. garson falan görürse hafif kamburlaşaraktan ve yumulmuş gözlerle koşar adım giderek tuvalet ihtiyacımız varmış gibi yapıyoruz, tuvalet orada değilse ve garson çakalsa tansiyon ilacınızı almaya gittiğinizi söylüyorsunuz. muhtemelen sevgiliniz bu sırada araca yeni girmiş aslında orda olmayan telefonunuzu arıyordur. ona "tatlım ne kadar salağım, paltomda olduğunu fark etmemişim" diyoruz ve hesabı ödemiş ayağıyla aracı hızlıca çalıştırıp uzaklaşıyoruz.
Hediye olarakta sabahleyin aşağı sokakta doğurmuş kedinin yavrularından birini küvette yıkayıp üstüne birde papyon takmıştınız. Bagajdan bu kediyi çıkarıp veriyorsunuz.(sevgiliniz hayvan sevmiyorsa alternatif hediye düşünebilirsiniz ama bu tamamen bedava!)

Sonuç olarak hesabımız şöyle:

Otomobil: 0 TL
Yakıt: 0 TL
Takım elbise: 0 TL
Lüks mekanda yemek: 0 TL
yavru Kedi: 0.50TL (evde papyon yoksa bunu satın almak gerekiyor)

Toplam: 0.50 TL işte sevgililer günü harcamanız ve unutulmaz bir sevgililer günü...
değeri olmayan paradır.sonuçta önemli bir gün.
250 lira.
200 lirayı gözden çıkarmak gerek.
sevgilinin teğet geçtiği insanlar için, 0 kuruş.
(bkz: olan var olmayan var)
9.50 tl = parliament 14 şubata özel kendime sigara ısmarlıyorum. sevgilim yok evet. ama seven insan için 14 şubat değil hergün sevgililer günüdür.
sevgiliye verilen degerin sadece 1 günle sınırlı olmayacağını bilen bir sevgiliniz varsa para çıkacağını zannetmiyorum.