bugün

bırakında ölsün gebersin hastalığıdır. nankör hastalığıdır. baba parasıyla yıllarca yiyip içip hava attıktan sonra babayı sallamayan kızın yakalanacağı hastalıktır.

zengin, yaşlı ve huysuz baba. aç gözlerini artık. bırak o kızı odasında, numaraya yapıyor o. şımarık isteklerinin yeni bir taneside bu. al ona bi pırlanta kolye bak nasıl kendine geliyor. o doktoruda işten çıkar. kaypağın teki o, işbirlikçi hatta. yıllarca senin ekmeğini yedi, hala kızın tarafını tutuyor.
kara sevda derler böylesine..geçmişin ince hastalığı..yakalanıp ölür sevda mahkumları. bütün büyük aşk destanlarında da kavuşamayıp ölür kahramanlar.. zaten ölen bir şeyler mutlaka oluyor bu illette..kavuşamazsa sevdiğine, insan kavuşursa, aşk ölüyor..
kızımıbirkamkaiçinkaçparaistersinaxon ilaci ile hastanin sağlına kavustuğu fabrikatorlu bilim adamlari tarafindan onaylanip test edilmiş olan hastaliktir.

bu ilaç piyasaya hap,surup ve iğne olarak 1964 yilinda feridun çölgecen firmasi arz edilmiş bir cok vakayi sağlina kavusturmustur.

(bkz: oley bilgi entrysi girdim)
(bkz: değil mi)
(bkz: hayda buda mi gol değil mod efendi)
klasik türk filmlerinde aşıkların birbirine kavuşmak için kullanmış oldukları numara.

(bkz: doktor civanım)
kavuşamayan sevgilinin kan kustuğu, son nefesin verilmesinin akabinde hasreti çekilen sevgilinin odaya damladığı türk filmi hastalığıdır. kan kusulan mendil temiz, beyaz ve oyalı olmalıdır. hasta aşığımızın yatağı mutlaka tül cibinlikli olmalıdır. hasta kızımız ( ki genelde bu hülya koçyiğit' tir ) makyajlı, takma kirpikli ve dantel gecelikli olmalıdır ki ölünce de son dakika gelen sevgiliye güzel görünsün.
mesnevi'de de geçer. vardır böyle bir şey. her ölüm maddi ölüm olacak değil ya!
- bu kız sevdiğine kavuşamazsa olur.
+ ölür mü? aman yarabbim..kızımm.kızımmmm.. kızım ölücek mi doktor bey?
- hayır be. sevdiğine kavuşamazsada olur. kızınızı seviyorum.
+ neyyy?
- bacaklarıda süt gibiymiş. yalarım.
+ nasıl?
- boydan boya.
+ doktor bey ne diyorsunuz siz?
- ne doktoru lan! sütçüyüm ben. senin hanım doktor diye kandırıyor seni. tüpçüde dolapta. ama kızda sütmüş bak..
+ ohaaa!!
ince hastalık

madem ki aşığım kavuşamayınca neden ölmüyorum

madem ki bu bir aksiyon filmi
madem ki ben de bir tır ım
niye aniden yan yoldan çıkmıyorum

madem ki şişman gözlüklü çocuğum
niye korku filminde hemen ölmüyorum
sevdiğim adamla ayrılmak zorunda bırakıldığımda yaşadığım üzüntü, çaresizlik sonucu midemde oluşan ülserin beni öldürme derecesine getirdiği, tam olarak 3 hafta boyunca ağzıma lokma koyamamış olmanın sonucunda birde o ülserin kanaması durumu olmuştur ki biz buna (bkz: mide kanaması) diyoruz. Gözlerimi hastanede açtığımda 3. şişe olduğu söylenen serumla beslenmekteydim. Kısacası aşırı üzüntü vb. durumların bünyemizde yarattığı etki kaçınılmaz bir gerçektir ve durum düzelmiş bile olsa kalıcı izler bırakır. Aşkından mum gibi erimek deyimide benim gibi vakalardan esinlenerek söylenmiştir, neticesinde 2 haftada 6 kilo vermiş ve şuanda midemde her an beni hastanelik etmeye hazır ülserle yaşamaktayım. Burdan ne anlıyoruz.. Aşk aslında öldürmez süründürür.
- buna sevdiğini getiren hemen, yoksa ölür!
- mevsimi değil!
- neyin mevsimi değil?
- kabağın!
- kabak mı?
- evet! manyak bu. geceleri kabak tatlısı diye sayıklıyo...