bugün

Düşmanımın başına bile gelmesini istemediğim durum.

( kız : DGA )
( Arkadaş : V. A )

Aynı bölümde okuyoruz ve ben 1 yıldır hoşlanıyorum bu DGA'dan. bu zaman içerisinde birileri geldi - gitti hayatımızdan ama 1-2 haftalık sohbetten ileri gitmedi. Hep bu DGA vardı aklımda. Bir gün açılacam bu kıza diyordum.

( sonuç : açılamadı )

Sınıftan arkadaşlarla halısaha maçı düzenledik. gittik halısahaya. Isınma hareketleri falan derken ben gittim V. A'nın yanına. '' Kanka sana önemli bir şey soyleyecem ama aramızda kalacak '' dedim. Anlattım durumu . Tabi bunlar 1 sene önce , 5-10 dakikalık süreç içerisinde oluyor. Neyse sözlük , geldik mi bu yakın zamana ?

Ben artık iyice kıza DGA'ya karşı hislerimi göstermeye başlamışım. DGA'nın da durumun farkında oldugunu biliyorum. Sadece iş benim açılmama kalmış. Teklifi kabul edip etmeyeceği muallakta ama... Birazda beni bekleten , kafama takılan şey bu.
( Hayırlısı olan belkide beklemekti.)

Okulun final sınavları yapılmış ben bütleri bekliyorum. Benimle beraber bütleri bekleyen birde V. A var. Hani şu arkadaş. içimi döktüğüm dertleştiğim arkadaş. Kızın sınıfta en yakın olduğu arkadaş. ( burada V. A'ya karşı sitemli gibi bir hava estirmiş olabilirim. Kesinlikle öyle bir his beslemedim , beslemeyecem ) Neyse benim yanımda 2-3 arkadaş bu V. A lara maç izlemeye gidecez . O gün el classico var. izliyoruz maçı her şey gayet güzel. ilk yarı bitti. geyik sohbet falan... V. A 'da hemen yanımda maç analizi falan yapıyoruz. Arada duraksadı ;

'' kanka ben DGA 'ya senin şu olayı söyledim ''dedi.

Tabi ben bir afalladım. hiç beklemiyordum . Tamam V. A 'ya anlatmıstım durumu , kız hakkında bana bilgi vermesini istedim ama durumu kıza açıklayacağını hiç düşünmemiştim.

- ne dedi peki kanka ?
- düşünmüyormuş.
Tabi benim moral çöktü. maçı falan saldım. öylece boşluğa bakıyorum. 1 sigara yaktım. ardından bir tane daha. Arada V. A tokuyor eliyle , teselli etmeye çalışıyor ama ne fayda.

Öyle böyle maçı bitirdik. V. A o ara odaya geçti . Arkadaşlarda batak atalım falan dedi. Gülüyoruz eğleniyoruz yine ama benim içimde farklı duygular yatıyor. Dışarı vuramıyorsun. Diğer çocuklardan durumu bilen yok. Neyse aradan biraz vakit geçti ben gittim V. A'nın yanına. Konuştuk malum durumlardan.

Sonra bu ağzından asıl baklayı çıkardı.

''Kanka , arkadaşlığımız istersen sürer , istersen biter. benim sana bu durumu söylemem lazım. 2 yıldır benim okula geliş sebebim DGA'dır ''dedi.

Al sana 2. şok ! Ben bunu ona açıkladığım sırada o da DGA'dan hoşlanıyormuş. ne diyeceğimi bilemedim sözlük.

''Benim DGA\'ya açılma gibi bir durumum söz konusu değil. O beni bir arkadaş , bir abi olarak görüyor. Zaten benim hayatımı biliyorsun. Rezil bir hayatım var. Ben bu kızı üzerim. O yüzden ilk sen bana durumu açıkladığında sana bir şey demedim. Ben zaten açılamayacam. başkalarına engel olmayayım diye. Eğer sen bu kızı seviyorsan , pes etme. kazanmaya çalış. Bilirsin kanka seni severim. DGA''nın da senle mutlu olacağını düşünüyorum. '' dedi. ( kızın sınıfta en yakın arkadaşı V. A )

Ben ağzımı bir kere bile açmadan , söylediklerini dinledim. O da benden bu hareketi beklerdi zaten. içini birilerini dökmesi gerekmişti. Bunu zaten hemen anlayabilmiştim.

ikimiz öylece oturduk. sessiz kaldık çogu zaman. Ne diyeceksin ki... Sevmiş o da.

Sözlük durum bu işte. Ben şimdi ne yapayım da ne edeyim. Kıza gitsem açılsam bir ihtimal kabul etse arkadaşın var. konuşmasam hep içimde pişmanlık olarak kalacak. o kadar zaman hayalini kurmussun. Adım dahi atamadan hayalin yerle bir olmuş.

bir şarkı sözünde geçiyor (bkz: sussan olmuyor susmasan olmaz) . Aynı benim hesap. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bazen çevremde bulunan insanlara olayı dolaylı yoldan anlatıyorum ama hiç iyi tepkiler almıyorum. Siz söyleyin bir şeyler...
bugün yine yan yana oturdurlar. Ve ben yine V.A ile sohbet ettim konuştum. Bu işin sonu nereye gidiyor arkadaş ?
ilk görenindir.
(bkz: kanal 7 tarzı aşk)
ilk sevene saygı gösterilip aradan çekilmesi gereken durum.
Ayrıca bir şeyin farkına vardım bugün. D.G.A ile aramızda bir mesafe var artık. Eskisi gibi gülmüyoruz birbirimize . Eskisi gibi konuşmuyoruz artık. Bana kalsa ben bu kadar pes etmezdim ama ... işte arkadaş yokmu arkadaş. O sevgimin bastırılmasına sebeb oluyor hep. Kafama esecek gözüm görmeyecek kıza her şeyi açıklayacağım diye korkuyorum.
iyi olan kazansın beyler.