bugün

Silik biriyim ben. Sesim zaten çok gür çıkmaz. Hani bazen çok uzun süre sustuktan sonra biri bir şey sorunca cevap verirken, ses tonumuzu ayarlayamayız, sesimiz ya travesti ya da minibüste arkada oturan liseli ergen kız sesi gibi çıkar ya, işte ben o ikisinin karışımı gibi bir ses tonuna sahibim.

Aslına bakarsanız, anlattıklarımda çoğu zaman çok matah şeyler değildir ama yinede anlatmak isterim. Tam anlatmaya başlayıp, ulan acaip iyi gidiyorum, birazdan manitanın akılını başından alıp, memişlerine bile dokunmama izin verebilecek bir ilişkiye doğru yelken açacağım, diye düşünürken, karşımdaki, yaw porsuga kar yagdi, biraz daha sesli konuşsana, ne diyorsun anlamıyorum, der.

Başlarda efendi kişiliğimden dolayı, şimdi, şöle yani diye en baştan anlatmaya çalışıyordum. Ama şimdilerde boşverdim. Ko götüne rahvan gitsin tarzı bir düşünce içindeyim.
kesinlikle doğru önermedir. hızlı, yüksek sesle, araya gülüşmeler sıkıştırarak konuşuyorsam normalimdir. lakin sessiz çok mantıklı konuşmaya gülmemeye başladıysam da evet dertliyim.
ses tonuna bakıp, aşık olanları hatırlatan cümledir.
not:genelde radyo Dj'leri için geçerlidir. Hatun çirkindir , at gibidir, sesi seksi gelir. vay anam nasıldır diyerek bir bakarsın. siyah saç , simsiyah boyanmış gözler ve bir binayı boyayacak kadar resim görürsünüz. ve hala çirkindir. ses yanıltır.
ses tonunu istediği gibi kullanabilen biri için yanlış yargıdır.
insan karmaşık çok katmanlı bir varlıktır, ne ses tonu, ne endamı, ne eğitimi, ne ailesi,ne arkadaşları, ne yaşadığı yer tek başına insanı tanımlayamaz sadece o gökkuşağının bir rengini gösterir.
kişi ye göre değişen bir önermedir. ses in önemi büyüktür. ancak, dünya nın bütün liderlerinin sesi karizmatik değildir. normal vatandaş statüsünde pek te önemli olmayan durumdur aslında.
hem doğru bir tanımlama olup, eğer olumsuz bir ses tonu ise de geliştirilebilir düzeltilebilir bir durumdur. olaylara bağırmak ya da sesli ve kulağa hoş gelmeyen şekilde gülmek ses tonundan ziyade bakış açılarıyla ve biraz da o ortamın ne şekilde oluştuğu ile ilgilidir. konuşurken ses tonunuzun heyecandan titremesi, ses tonunuzun kötü olduğu anlamına gelmez. işte bu geliştirebilir bir şeydir. konuşurken sakin olmak ile ilgili yapılması gereken belirtmeleri ben bilemem tabii. uzmanından yardım almak daha iyi olur. ses tonunuzun kötü olması demek ise anlaşılamamak demektir. eğer anlaşılamama nedenleri bulunduğunuz ortamdan kaynaklanmıyor ise tabii. bol su içmek sesi toklaştırır, netleştirir. acılı yemekler sese faydası vardır. meşhur şarkıcılardan anlatılır genelde. son bir şey daha söyleyeyim. eğer sevdiği kızla konuşuyor ise bir erkek, ses tonum nasıldı diye sormaması daha iyidir. tecrübelerime dayanarak bu soruyu sormayı sevmiyorlar diye düşündüm. bu soruyu sormadan sesinizin tok çıkması için doğal konuşmak en iyisi beyler. swh.