bugün

üzülerek tam tanım ;

bugüne dek yaşadığı evin avlusundan sadece askere gitmek için çıkmış olan bir insanın düşüncesidir.

olay yeri ; istanbul
yer : 66. mknz piy. tug.
tam konum : ortak lavabo alanı

aynanın karşısında bir adet sensodyne diş macunu, nıvea traş köpüğü ve yine nıvea losyon durmakta. yanıma gelen temizlik yapan arkadaş yarım türkçesiyle ''burada traş olsam olmaz mı yoksa geç kalacağım'' dedikten sonra benden ''hı hı '' cevabını alır. sonra traş köpüğünün olmadığını söyledikten sonra benden yine bir onay alır ve benim köpüğü kullanmaya başlar. şimdi sorun nerede ? bizim bu eleman o aynanın önünde duran sıralama arasından diş macununu alıp yüzüne sürmesin mi!!!!! ya utancımdan ne diyeceğimi bilemedim. söylesem çocuğun kırılabileceğini, kendini kötü hissedeceğini düşündüm ve sustum. bizim asker yüzünü kapladı diş macunuyla. ama şu sesi unutmam ''abııı çok iyiiii nefes aldı yüzüm'' der demez vurdu jileti. bir anda eleman zıplamaya başladı. artık canı nasıl yandıysa. hemen yüzünü yıkadı. daha sonra ona küçük yalanlar söyledim. ''senin yüzün buna alışık değil ondan. al sen bundan sür. getir elini uzat buraya fıııııışşşşşşşşşşşşşt''

o gün bu gündür ırkçı bir adam değilim. kimse seçemiyor ailesini. yani o çocuk nereden bilebilir ? vahiy mi incek ?
sensodyne diş macununu traş köpüğü sanmaktır.

traş köpüğünü diş macunu sanmaktan iyidir, ben öyle yaptım, sonra anında ağzımı yıkadım.
ağlayan çıksın. kasıyor.