bugün

sıkıntılı bir durundur.

Bu konuda tecrübesi olan var mı acaba?
Aldıktan sonra ödeyemeyip sıkıntıya düşülen durum.
(bkz: )Tefeci.
Komşuyu bilmem de dost dediğiniz insana senet ile borç veriyorsaniz,ya onu dost olarak gormuyorsunuzdur,yada sizde bi ibnelik vardır.
borçlar hukukun konusudur. yapılan sözleşme borçlar hukukunda belirtiler hükümlere göre yapılmalıdır. yapılan sözleşme borcun tarafları, belirlenen vade, borç miktarı, uygulanacak faiz miktarı, uyuşmazlıkta yetkili mahkemeler varsa kefil gibi zorunlu olan veya serbestçe belirlenebilen birtakım unsurlar içerir.
günümüzde nakit paraya sıkışanların başvurduğu yöntem.
bir imza ile istediğiniz kadar para veren yerler varmış. hemde kredi notu falan yok.
para alınıp yurtdışına kaçma imkanınız varsa mantıklı hareket. eğer yoksa ve ödemeyi düşünmüyorsanız sahibindende şimdiden böbrek ilanınızı açın.
vadesinde ödenmediğinde kambiyo senedi olarak icra takibine konulacak ve haciz kararı aldırılacaktır. sonrası....geçmiş olsun.
eğer malınız varsa teminat ve senetle para verirler.. faizleri yüksektir ve hak hukuk yoktur. uzak durulması gereken sistem..
Her ne olursa olsun bankalar ile olan ilişkileriniz asla bozmayın. Yani kırmızı kalem yemeyin. Ben o hatayı yaptım zamanında. Hala kredi çekemiyorum ve gerçekten bazı zamanlarda çok zorlanıyorum. Kaba tabiriyle her ay götü götle değişiyorum.
senetle para alma yöntemidir. güvenilirliği ve içeriği tartışılır. fakat bahsettiğim kaynakta ilginç yöntemler anlatılmış, dahasını bilemiyorum ama yasal olarak bddk onaylı firmalar olduğunu söyleyenler de var.