bugün

şemdinli'yi yaşamak demek, "olay oldu! soruşturma yapacağız" deyip belli bir kaç kişinin ifadesini alıp şemdinli'yi mahkum etmek demek değildir.
şemdinli'yi yaşamak demek, yaylasıyla uyumak, subaşında ayranını içmek, acısıyla acıyı, sevinciyle sevinci paylaşmak demektir. onun her daim yanında olmak demektir, oranında vatan toprağı olduğunu hatırlamak demektir.

şemdinli de terör kimin işine gelir? elbette en başta teröristin.
geçin bunu başka kimin işine gelir? kaçakçının!
daha başka? iran'ın!
daha başka? barzani'nin, talabani'nin!
terör devletin işine gelmez ama bir de devlet vardır şemdinli'ye hesap soran. AB'ye uyum yasaları der, jandarma ve polis'in yetkilerini elinden alır, onlar çekilir bir kenara, meydan teröriste kalır.
uyum yasaları der, ülkesine ve devletine bağlı, yokluktan türkçe bile öğrenmeye fırsat bulamamış ve vatandaşlarımıza kürtçe öğretmeye kalkar, televizyonla, radyoyla ve özel kurslarla. halbuki bizim insanlarımız türkçe öğrenmek ve atatürk'ün cumhuriyetinde yaşamak istiyordur ama yaşama fırsatı bile bulamaz. "atatürk "türkiye cumhuriyetini kuran türkiye halkına türk milleti denir" der, devlet atatürk'ün sesine kulak vermez.

şemdinli'den korkmayın, yazılanlar çizilenler sizi ürkütmesin. şemdinli o şemdinli değildir. şemdinli gariptir, şemdinli kimsesizdir; herkes oynar onunla, barzani'si, talabani'si, iran'ı, kaçakçısı ve teröriristi. terk etmeyin şemdinli'yi, yem etmeyin kurda kuşa.
şemdinli sizindir, onunda sizden başka kimsesi yoktur. sevin onu kendi evladınız gibi. alın onu okşayın "evladım benim" deyin ve sarılın. göreceksiniz ki, siz bir adım atarsanız, o bin adım gelecek ve size sarılacaktır, ana bilerek..