bugün

tümceleri nasıl kuracağımı bilmiyorum. bir algı operasyonu olabilir, gerçekten şehit edilmiş olabilir.

bu dergide yayınlanan yazı(birazdan değineceğim) tsk'nin askeri korumaması, kurtarmaması için yapılmış da olabilir zamanında. ancak inanmak istediğim tek bir şey var o da bu askerlerin yakılarak şehit edilmediğidir. şehit oldularsa ruhlarını incitmek, hata yapmak istemem.

şimdi eylül ayında yayınlanan, ışid'in çıkarttığı ''kostantiniyye'' adlı dergiden birkaç tümce atacağım:

kendilerinin kürtlerin liderleri olduğunu iddia edenlere bir mesajınız var mı?

sayın abdullah öcalan, selahattin demirtaş ve suriyeli salim müslim’e mesajım; sizler ne pahasına olursa olsun kürt vatandaşlarınıza sahip çıkan insanlarsınız. sayın selahattin demirtaş, haberlerde sürekli olarak diyorsun ki; benim için önemli olan kürt halkıdır. ne olur sözünde dur ve beni islam devleti mücahitleri ile değiştir.

türkiye devletinin şuan pkk ile savaşmasına ne diyorsun?

savaş istemiyorum. hdp’yi destekliyor ve onların kazanmasını istiyorum. barış istiyorum. ‘fethullah gülen kafir’ türkiye’deki askeri darbe girişimi nedeniyle said nursi’yi kapak yapan işid, fethullah gülen ve nurcuların fikir hocası sayılan said nursi’yi kâfir ve tağut ilan etti.

daha fazlası için: https://tr.sputniknews.co...fter-tas-turkiye-erdogan/

dediğim gibi bu bir algı operasyonu olabilir, türk devletinin bölgeye gitmemesi için böyle yalan bir haber yapmış olabilirler.

ancak yakılarak şehit edilen iki kişinin de durumu muammalı. işte bu bizleri, gerekli açıklamaların da gelmemesinden ötürü ''keşke''lere, ''inşallah''lara sürüklüyor.
valla onu bunu bilmem, bildiğim tek bir şey var: oğullarını bir şekilde askere göndermeyenlerin verdikleri kararlar, yoksul ailelerimizin çocuklarını operasyonlarda, savaşlarda kaybetmesine neden oluyor.
barışta yaşlılar, savaşta ise gençler ölür...
o vakit savaştayız...
ama kimin savaşı?
petrolün mü? dinin mi? yoksa imparatorluk hevesi mi? emperyal özentisi mi? hak savunuculuğu mu?

yananlar gerçek ise, bu saat olmuş halen ortaya çıkmamış olan güneşin, bugüne çok şey getireceği muhakkaktır.