bugün

Sağcı çomar :
- dün "saygıdeğer hocaefendimiz" dediğine bugün küfreder ve başkalarına iftira atar.
- desteklediği parti milliyetçi kesilince herkesten milliyetçi, milliyetçiliği ayaklar altına alınca antimilliyetçi kesilir.
- buna göre her olumsuzluk, dış güçler türkiyeyi çekemediği içindir.
- osmanlının 623 yıl mükemmel bir devlet olarak hüküm sürdüğüne, cumhuriyetin muhteşem bir devlet olan osmanlıyı yıktığına inanır.
- 21. yüzyılda hilâfet hayali kurar.
- malum partiliyken senelerce övdüğü davutoğluna, ali babacana bugün söver.
- milli kahramanı ya ogün samast ya inek hırsızı osman sarıgün'dür.
- "Ergenekon suç örgütü" ne inanır.

Solcu çomar :
- buna göre birinin pkk'yı övmesi düşünce özgürlüğüdür fakat bir sağcı veya dincinin, provakatif söylemde bulunduğunda derhâl cezalandırılması gerekir.
- sorsan antiemperyalistim der, başkalarını emperyalist uşaklığıyla suçlar ama arkasında emperyalist batıyı almış oluşumların (hdpkk'nın, ermeni soykırımı gibi kampanyaların) arkasında durur.
- buna göre bir sağcı katille röportaj yapılması çok ayıplanacak bir şeydir fakat yüzlerin, binlerin katili pkk liderleriyle röportaj yapıldığında "gazetecinin demokratik hakkıdır, yapar yapar." Der.
- sadece 51 kişinin resmi olarak idam edildiği 12 eylül yönetimine nefret kusar ama milyonlarca kişiyi katleden mao, stalin, pol pot gibi sapık katillere gelince sus pus olur.
- sorsan antikapitalisttir ama kapitalist dünyanın olanaklarını sömürerek yaşar.
Ülkenin çoğunluğunu oluşturan kardeş zombilerdir. Eleştiriye kapalı iki gruptur. Bu gruplar Türkiye'nin ayak bağıdır.
ikisini de dene, tarafını seç.

görsel

Ya da seçme amına koyim al birini sok ötekinin götüne!
Asla katlanamadığım iki insan tipidir.
ikisinin de bir diğerinden farkı yoktur. itdir neticede...
iki tarafta ızdırapdır sol gerici türkler adına ermenilerden özür diliyorum der sağ gerici almanyadan paraları cukkalayıp osmanlı torunuyum der.

iki ucu boklu değnektir biri eğitimli mal tıpkı blaze bayley reyizin şarkısındaki gibi educated fool diğeri eğitim almamış ama kendini geliştirmiş zanneder.
(bkz: solcu koyun vs sağcı koyun)
çomar çomardır.
Sen kime çomar diyorsun kardeş.
Megri megri anladın mı?
Megri megri megri megri meeeeeeee.
yeni çomar çeşidi türemiş görmeyeli .
Illa ki bir çomar tercih edilecekse solcu çomarı tercih ederim. En azinda seks ve alkol var.