bugün

Özellikle kış aylarında saç kurutma makinesi ile yapılan değişik aktivitelerdir.
Örneğin: tutuşmayan sobanın alevlenmesi için üflemek püflemek yerine sobanın havalandırmasından saç kurutma makinesi ile iyice bir alevlendirmek. Baktınız tutuşmuyor bu seferde o saç kurutma makinesini ısınmak için kullanmak tüm bunlar altarnetifler içerisindedir.
Fonksiyonelliğini arttırmaktır.
Ben oje kurutmak için kullanıyorum şahsen.
beden kurutmak.
evet. banyodan, duştan çıkınca ıslak bedenini kış ayında bu makinayla kurutanlar var.
Üşüyen yerlerine hüfletmektir.
koltuk altini kurutmak, nemli kalması sinirbozucu bir rahatsızlık veriyor.
Buz tutan camdaki buzları eritmek amacıyla kullanılmasıdır. Üniversite yıllarında sobalı evde kalırken benim kaldığım odanın camları evin diğer odaları gibi hatta onlardan daha fazla buz tutmuştu. Aldım fön makinesini, yarım saat falan bir sürede camda buz kalmadı, erittim tamamen. Sonra uyudum ve sabah uyandığımda her şey başa dönmüş, cam tekrardan tamamen buz olmuştu. Hey gidi günler.
Uyumak icin dinlendirici ses olarak kullanmak.

Uyuyamadigim aksamlar sac kurutma makinesini acip uyurum. Youtube da benzer videolar var bakabilirsiniz. Sac kurutma makinesinin sesinden huzur bulan tek insan ben degilimdir umarim.
mangal yakarken çıraların hızlı tutuşması ve ateşin harlanması için kullanmak da bir örneğidir. gayet tabii işe yarıyor, ancak sonrasında banyodan çıkıp mis gibi kokan saçlarınızı onunla kuruttuğunuzda da bir is kokusu kaplıyor saçlarınızı.
yaz mevsiminde soğuk ayarıyla serinlemek, kış mevsiminde sıcak ayarıyla ısınmak amaçlı kullananlar var.*
çorap kurutmak için birebirdir.
Kışın duştan çıktıktan sonra vücuda tutulur aman allahım o nasıl mutluluktur öyle.
Bir de efil efil eser ki sormayın gitsin.
saçma sapan yarışma programlarında üzerine pinpon topu koyup belli bir mesafeyi yürütme çabası bunlara örnektir. yapmayın işte kurutun saçınızı adam gibi gidin.
ders çalışırken üzerine çay kahve vs. döktüğümüz notları kuruturuz birde. benim gibi yeni yıkanan kıyafetleri hemen giymekte ısrar edenler de bu yöntemi kullanırlar.
Bizim saç kurutma makinesi henüz kendi işini bile tam yapamıyor.
buzluktan çıkan dondurulmuş yiyeceklerin üzerindeki buzun erimesi için kullanılabilir. ıslak çamaşırlar kurutulabilir. soğuk havalarda ısınmak için kullanılabilir.
(bkz: öğrenci evi)
mangal ateşini duman tütmeden ateşe vermede kullanılan yararlı bir alet.
bilgisayar kasasını temizlemek içinde kullanılabilir.
pastel boyalarla pano yapmak.
http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=2285
Kurumamış tshirtleri kurutmak.
(bkz: ben)
buzluktan çıkarılan etin buzunu eritmek.
ben değil, bir arkadaşım yapmış.
Dışarı çıkmadan önce giyisisini balkon ipinde ıslak bir biçimde bulan çocuğun giyisisini kurutmak için hızla aramaya başladığı cisimdir.
20 günlük çocuğu sakinleştirip, uyutmak için kullanmak. Bizzat denedim, çok da başarılı oldu. söylenene göre bu tarz sesler anne karnında çocuğun duyduğu seslere çok benzermiş.
Berberin ağdayı eritmek için ağdaya tutması.
yerleri süpürmek, çöp parçacıklarını atılacak yere ulaştırmak için birebirdir. *
Cam filmi sökmek.