bugün

https://twitter.com/vekil...status/993062774602428418

sabah saatlerinde cumhuriyette görünce cumhuriyetin safsatası demiştim zira kaynak yoktu cumhuriyete konuşan muharrem ince denmişti şimdi baktım twitterdan 11 saat önce yayınlamış bunu.

yayınladıgı twittin altı yıkılıyor.

ve bende de hafiften farklı farklı komplo teorileri oluşmaya başladı.

iyi degil bu vaziyet.

bişeyler dönüyor ama du bakalım. rte başkan olsun diye çabalıyorlar diyecegimde o da saçma olacak.
Giderken fistan götürsün sevinir belki selo.
Tüyü benzer renkte olan kuşlar bir araya gelirler.

ingiliz atasözü.
ilk turda demirtaşı kürtler desteklerse rte başkanlıgının yanında 60 da vekillik alır demiş biri.

işte bilmedigin konuda konuşmak böyle bir şey, hdp baraj altı kalırsa her türlü o vekil sayısı akpye geçecek inceye verselerde demirtaşa verselerde bu ikisi ayrı şey.

mk herkes karıştırmış mevzuyu.
Mesela 6-7-8 ekim olaylarında muharrem ince cumhurbaşkanı olsaydı demirtaşın bir lafıyla sokakta 35 insanı öldürenlere nasıl engel olacaktı. Önce bunu açıklasın. O gün molotof kokteyllerinin arasında kalmaktan 5 dakikayla kurtuldum. Arabama molotof atılsa şu an bunu yazamıyor olacaktım ve bunun sorumlusu demirtaş olacaktı. Bu duruma ne yaparak engel olacaktı bana bunun mantıklı bir açıklamasını yapsın oy vereyim.
1 hafta önce oy atmamayı planlıyordum. ince aday olunca oyumu inceye vermeye kara verdim. Şimdi tekrar vazgeçtim. Ne diyeyim cidden oy atabileceğim bir aday kalmadı derdim ne lan benim.
herkesi kucakladığını göstermek için güzel bir hareket. lakin cezaevinde teröristi ziyaret etmesi kendi kemik oy alacağı bir çok insanı kaybetmesine neden olacak bir durumdur.
herkesi kucaklama adına güzel bir harekettir. ama dikkat edilsin. akp propaganda malzemesi yapmasın. ve bir de hdp mümkünse pkkyı kınasın.
daha adaylığını açıkladığı konuşmasında hdp ile görüşlerinin bağdaşmadığını söyleyen adamı, sanki hdp'den aday olmuş gibi göstermek için önünü arkasını bilmeden alıntılanan, muharrem ince'ye ait cümle.
siz siz olun, birinin nasıl bir adam olduğuna seçim zamanı karar vermeyin.
atatürk'ün partisinde, yine o parti tarafından cb adayı gösterilmiş biri tarafından " aponun heykelini dikecegiz " diyen birine karşı söylenmiş sözdür.

havada tezatlar uçuşuyor.
Kürt seçmenlere şirin görünmek amacıyla terörist partinin lideriyle görüşüp nasıl olsa hdp ye kimse oy vermez biz görüşelim de beni desteklesinler kafasında Atatürk'ün kurduğu partinin Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkıp vatan millet sakarya demeyeceksin. yanlış sularda yüzüyorsun
Eger ayristirmaci degil, birlestirici bir rol oynamayi planliyorsa gitmelidir.

cok cabuk unutmus troll gecinen gerzekler, megrileri "sayin ocalan aldigi kellerin cezasini cekiyor"u butun milliyetciliklerin ayaklar altina alinmasini, abdullah ocalan icin insallah gucu zayiflamaz diye dua eden akp vekilini, bulent arincin sayin ocalan denilmesini ve pkk bayragi acilmasi i suc olmaktan cikarmalariyla gururlanmasini pek cabuk unuttunuz.
demirtaş mecliste grubu olan siyasi bir partinin lideridir. silahlarla çözüm istemediği için zaten meclistedir. evet pkk ile yakınlığı inkar edilemez. ama pkk ile ayrıştığı da inkar edilemez. unutulmasın, demirtaş ülkenin cumhurbaşkanlığına adaydır, pkk liderliğine değil!
kıpraşımlı oyuncak gönderelim ince götürüversin.
bayrama özel olanı bekledigim ziyarettir.

hatta şarttır, madem adaylıklarından dolayı herkese başarı dileiyp ilk demirtaşı ziyaret etti ince bu sefer de madem hacı muharrem kendisi cezaevinden bir an önce çıkması gereken demirtaşı bayramda bir daha ziyaret eder.

hadi muharrem, sen ülkenin birleştirici gücüsün bu bayramda rakiplerinle bayramlaşman lazım.
gidişin olurda dönüşün olmaz inşAllah yarabbelalemin!