bugün

komik şimdi türkiye kendi çıkarları için asker gönderiyor yada savaşıyor. o kadar insan ölüyor sanıyorsunuz.

hepsi puzzle parçası gibi. adım adım israil'e koridor oluşturuyor bu savaşlar. tüm suriye boşaldı neredeyse. bir gün uyanıp bakacaksınız israil ile komşu olmuşuz ve avrupa ve amerikadan yahudi mültecilerle doluyor tüm ortadoğu.

çok değil 10 20 yıl sonrası.
biz savaşmıyoruz zaten terörle mücadele ediyoruz . bizimle savaşacak kimseyi göremiyorum ben .

canları çok tatlıdır . büzükleri yemiyor yemedi yemez yiyemez .

yiyorsa nerdeler ? gören duyan bilen beri gelsin !
Bu ülkede sol= pkk = dhkpc sıkıntı yok onun için.Türkiyede sol islam ve türk düşmanıdır. Bu yüzden emperyalist ülkelerin maşalarıdırlar. Yaptıkları her eylemi karşı oldukları her şeyi neden abd ve avrupa alkışlar. Hadi mezhepçileri ve kürtleri geçtim. Türk olup ben solcuyum diyerek bunlarla birlikte olmak beyinsizlikten ötedir.
türkiye'de solculuk malesef türk düşmanlığının , devlet düşmanlığının maskesi olmuştur çoğu zaman . burada atatürk'ün partisi diye chp'ye oy veren insanları tenzih ediyorum çünkü atatürk solcu değildi seküler bir türk milliyetçisi idi . solcu olsa zaten istese sosyalizmi de pekala getirebilirdi . ana konuya dönersek bu kendine solcu diyen tipler kıbrıs sorununda rumcu , sözde soykırım meselesinde ermenici , pkk terörü konusunda hep türkiye karşıtıdır bu insanların benimsetmeye çalıştığı gibi solculuk her konuda gayri milli düşünmek değildir aksi takdirde bölünmüş çin'i birleştirip büyük bir ulus yaratan mao'yu nereye koyacağız , alman işgaline direnen fransız soluna ne diyeceğiz , castro'ya ne diyeceğiz örnekle saymakla bitmez .
Barış ronantiklerin işidir.

Savaş realitedir .
Solculukla sağcılıkla işim olmaz; türk solcularının (sadece belli kişilere işleyen) bir hümanizm maskesi altında pkk başta olmak üzere terörist unsurları eylem ve söylemleriyle desteklediği gibi bir gerçeği de dillendirenlerden biriyim.

Fakat halihazırda sapına kadar "savaşa hayır." Diyorum var mı itirazı olan ? Emperyal güçler tarafından gazlananlar komşu ülkeyi karıştırmaya yeltendiği için (ortada bir vatan savunması yokken) 20li yaşlardaki gencecik insanların komşu ülkenin meşru rejim güçleriyle çatışmaya gönderilip hayattan kopması nedir ?