bugün

kaybedeceğini anlayınca panikleyen sarıgül den seçmelerdir

1- 5 yılda 200 km metro yapacağım. ( şu anda istanbul da 161 km metro var ve inşaatı devam eden yani kazı çalışmaları bşlamış bazılarında son aşamaya gelinmiş bazılarında ise yarılanmış 239 km metro inşası var.)

- sarıgül diyor ki; ben jadir abi den devraldığım bu çalışmaların hepsini yapamam.

2- istanbul a baraj yapacağım çünkü istanbul a yağışlar azaldı. ( al buradan yal. istanbul mevcut barajları dolduramıyor 2 baraj daha yapacakmış)

- bu adam bu konuyu bir daha açamadı. çünkü allah ın takdiri o bunu dedikten sonra yağmurlar kesilmedi.

3- öğretmenler ve öğrencilere ulaşım bedava. ( aferin yavrum sonra küba daki gibi römorkun arkasına tabure koyarsın)

- zaten 65 yaş üstüne bedava ola ulaşımda imkansız olacak olan olaydır. sorun bu adama istanbul da kaç öğrenci var diye bilmez. fizibilite çalışması zaten yok sırf sallama. olur da iktidara gelirse, ben sadece haftasonları demiştim der.

sayın sarıgül sizin şişli belediyesi bedava çay vermiyor.

4- içerenköy e central park yapacam. ( la sen önce şişli de iki ağaç dik. her yer gri.)

- içerenköy dediği yer hal. şehrin en dandik yerlerinden biri bu matematik özürlü diyor ki oraya park yapınca kişi başı 12 metrekare yeşil alan artacakmış. 14 milyon ile 12 yi çarpın bakalım. adam istanbul un 6 katı kadar park yapacam diyor. diyorum ya haberi bile yok salla gitsin.
zaten istanbul a maltepe park yapıldı hem de denize sıfır.içerenköy hal gibi ulaşımı zor yere değil.

5- havaray yapacam.

- bu da kadir agadan çalınan ihaleleri yapılmış olan başka bir söz.

kısacası al pkk lılarını da defol istanbul dan.
AKP iktidara gelmeden önce güzel vaatlerde bulunmuştu. Şimdi burada bunaları konuşmak istemiyorum.
Erdoganin sacmalamalirindan iyi olan sacmalamalardir.. topbasla karislastirmak lazim ama topbas ortada yok sanirim yerine rte hazirlaniyor belediye baskanligina. Ne diyek kismet.
(bkz: istanbul surlarını yapanı karıştıran sarıgül)
sarıgül doğru vaatleri gerçekleştiremez, çünkü o da yiyici team. ulan ülkenin anasını ağlattınız kaç yıldır. çalınan paralarla bu vaatleri bırak üstüne başka şeylerde eklersin. bunların alayı hırsız.