bugün

bulutlar terinden, dağlar kokundan
sarhoştur sevdiğin mahzuni bundan

beni bitiren sözleridir NERDESiN ATAM.
chp'nin kendine parti sloganı ettiği şarkı.
Trakyalıdır büyük ihtimalle.
atatürkün öldüğünden haberi olmayanların milli marşı. nerdesin diye aramayın kankulilerim, adam öldü.
mahsuni ustanın Atatürk için yazdığı harika eser. bir insana olan hasret bu kadar güzel anlatılır.

http://www.youtube.com/watch?v=sTKAv4Bq6kU&feature=related
sanırım, orjinali sarı saçlı mavi gözlüm olmalı.
sarı saçlım, mavi gözlüm, liselim benim... *
bir daha gel gel samsundan
sarı saçlım mavi gözlüm
nerdesin dost.

özlemimizi arttıran şiir. atam iyi ki uyanmıyor. görse şu durumu kahrolur, emanetine bakınca sızlardı kemikleri.
kurban olam yürüdüğün yollara
kara peçe yakışmıyor kullara
uyan bak bizim hallara 
sarı saçlım, mavi gözlüm,nerde nerde nerdesin dost?

seni çok özledik atam...
bütün vatan hainlerine inat; izindeyiz!
edip akbayram'ın seslendirdiği türküdür, kemal kılıçdaroğlunun sesi olmasa çok daha güzel olacaktır.
ah sedacım, sarı saçlım mavi gözlüm.
Saygıyla andığımız atamız, Sarı saçlı mavi gözlüm.
melodisi bu kadar güzel olup sözleri bu kadar iğrenç olan başka şarkı yoktur heralde.
dinlemek isteyenler için;

http://www.youtube.com/watch?v=Nz49NgldNCM
selda bağcan'dan dinleyeceksin dinleyeceksen.
neredesin dooost!

http://galeri.uludagsozlu...i-g%C3%B6zl%C3%BCm-64798/
aşık mahsuni şerifin en güzel şarkısıdır.
Atatürk: Kızım söyle bana, neler oluyor kurduğum cumhuriyette ?

Türkan Saylan: Cumhuriyet biraz sıkıntılı paşam.

Atatürk: Onu emanet ettiğim gençlik ne yapıyor ?

Türkan Saylan: Gençler emanetinize sahip çıkıyor paşam.

Atatürk: Peki, sıkıntılı olan nedir ?

Türkan Saylan:Laiklik sorun yaratıyor. Din üzerinden siyaset yapıyorlar. Daha doğrusu dini siyasete alet ediyorlar.

Atatürk: Cumhuriyet rejiminin kıymetini hala kavrayamadılar mı ?

Türkan Saylan:Bal gibi de biliyorlar ama işlerine gelmiyor.

Atatürk: içeriden dışarıdan herkesin gözü Türkiyede. Türkiye bir bütündür Bölünmemeli.

Türkan Saylan: Amerika çoktan kendi haritasını yaptı. ingilizlerin Fransızların hep gözü bizim topraklarımızda. Amerika bizim üzerimizden diğer müslüman ülkelere saldırıyor Paşam.

Atatürk: Bizde buna izin mi veriyoruz yoksa ?

Türkan Saylan: Amerika bizi borçlandırdı, tavizler hep bu yüzden veriliyor. Yurdun dört bir köşesi de yabancılara satıldı. israil mayınlarımızı temizleyecek ve topraklarımızı yönetip işletim hakkını elde edicek.

Atatürk: ANLAŞILDI.

Türkan Saylan:Nereye Paşam ?

Atatürk: Mahsuni de diyor ya, bir daha gel, gel Samsundan. ismet Paşayıda alimde Samsundan bir kez daha geleyim. Durum bu noktada anlaşılan.

Bir daha gel Samsundan sarı saçlı mavi gözlüm… Çok Özledik!
neredesin..
bir daha gelse samsun'dan.
atam sen rahat uyu, elbet bıraktığın gençler arasından çıkıp gelecektir bir yiğit bir delikanlı... az kaldı çok az!
bir daha gelme samsundan diye eşlik ettiğim şarkı. he bir de kara bikini de şişman chpli teyzelere yakışmıyor. ona niye kimse şarkı yazmıyor?
(bkz: ben)
seçim şarkılarını bile hırsızlayacak kadar düşen, yaratıcılıktan, sanattan nasibini alamamış göt kıllarına kapak olan eseridir mahzuni ustanın...
gözleri lens saçları boya kirpikleri takma tırnakları yapma diyelim.Bizde böyle.