bugün

(bkz: sarışın vs esmer) (bkz: esmer vs sarışın) (bkz: sarışın esmer ve beyaz)

sarı muz sarışınları hatırlatır dersek peki esmer muz nerde diyebilir bazıları çünkü doğada genelde bir çift olma durumu söz konusudur. esmer buğday vardır, sarışın buğdayda vardır mesela..

esmer muz varmı bilmiyorum ama muz bekleyince kararır.. kırmızı renkli muz varmış .. yeşil muzdan sarıya ve kahverengileşinceye kadarki evreler de nişasta oranı farklıdır..

--spoiler--
Bilinen meyvelik muzun haricinde “Kırmızı Muz”, “Bebek Muz” ve “Pişirmelik Muz (Plantain)” gibi çeşitleri vardır
--spoiler--

--spoiler--
Muzlar yeşil olarak kesilip, satışa sunulmadan önce olgunlaştırılır. ideal yeme şeklinde muz kabuğu tam sarı renkte olup üzerinde kahverengi benekler yer almaktadır. Bu görünümü ile muzun içinde bulunan tüm nişasta şekere dönüşmüş durumdadır. Fakat yine de damak zevkinize göre farklı olgunluk düzeylerindeki muzları tüketebilirsiniz.

Muz kabuğu soyulduktan sonra hızla kararır. Pasta ve kek yapımında kullanılacak olan muzlar soyduktan sonra limon suyuna batırılırsa bu kararma önlenmiş olur. Muzun ideal saklama sıcaklığı 14 derecedir, bu nedenle buzdolabına konan sarı muzun kabukları soğuk nedeniyle hemen kararmaya başlar.
--spoiler--

mesela mısır ında sarışını, kızılı ve esmeri vardır.

evde sarışın bir hanımı varsa kişinin, muzu bekletmeden yemesi faydasına olabilir gerçi bu tür şeylerden anlam çıkarmamak gerekir durduk yere * . hayat zehir olur yoksa

edit: sarışınlarmı eksiliyor yahu. bu entry de bilimsel bir gerçeğe ışık tutulup, felsefesinin okuyucu tarafından yapılması beklenene yaratıcı ve ufuk açan bir entrydir bence.. kadınlar çok kıskançsınız dostlarım, bu şekilde olmaz..
esmer muz çürümüştür. sarı muz on numaradır, buldun mu götüreceksin.
yeşil muz ne ola ki diye düşündüren eşleştirme.
(bkz: hadi gastronomlar bunu da açıklayın)
en iyisinin hangisi olduğunu ajdarın bildiği muzdur.
''soldier of utopiareformguards'' in entry sinden alıntı (#17569266)
--spoiler--
enteresan bir şey daha var. bir yazar sıçmığının bilimsel bir gerçeğe işaret ediyor olması gerçekten ironik. baykalbul rumuzlu yazar allah diyen horoz gibi bir şey.
--spoiler--

bayağı göndermeli olmuş. bir kötülüğüm yaşar nuri öztürk ün dediği gibi kuran daki islamı yaşamaya çalışıp hadisleride kuran ışığında eleyip yaşamaya çalışan biri olmak mı?.. iki tarafdaki yobazları da sevmiyorum..

sonra sıçmık dediğin entry nin neresi sıçmık anlamadım. bak sende hoşuna gitmiş yazmışsın. lütfen entry ni düzelt bende bu entry yi düzelteyim

yani benim mihenk noktalarım belli

cevap geldi o yazardan.. ilk cümle başlığa oranla zorla yazılmış dedi. yani bir cümle için tüm entry ye sıçmık de.