bugün

saray muhallebicisini zerre kadar sevmem, ama gene de "itler istedi diye atlar ölmez"
saray muhallebicisinin müşterisi bellidir. eğer ciddiye alıp üstüne giderlerse bir kaç şubeyi çok rahat indirebilirler.
asla şaşırmayacağım bir durumdur.

kadıköydeki saray muhallebicilerine iki defa gittim, ikisinde de kavga ederek çıktık. ondan sonra da bir kez olsun gitmedim.

birincisi ramazan ayındaydı (bahariye saray). ben ve arkadaşım "içeride, sokaktan geçen kimsenin görüp rahatsız olamayacağı bir yerde" oturup sipariş verdik. gelen garsonun nerdeyse bir küfretmediği kaldı. tavırlar terslemeler vs. sonuç diğer garsonlar tarafından dışarıya çıkarılmamız suretiyle kavganın ayrılması.

ikincisi sıradan bir kış günü 4 arkadaş kadıköy sahildeki saray muhallebicisi. 4 kişinin hesabını ayıramayan bir kasiyer (kendisi patronun oğlu filandı sanırım diğerleri çok dikkat ediyordu onun yanında), bizim yardımcı olmak için ayrı ayrı yediklerimizi söylemiz esnasında sizden mi öğrenicem lan ben diye üzerimize yürünmesi, kavga ortamının oluşması, garsonlar tarafından dışarı çıkarılmamız

(bkz: basına hain saldırı f m k)
en kısa zamanda suriye'den gelen mültecilerle batışı engellenecektir.*