Para verip aldığım gazeteden soğumamı sağlayan yazardır kendileri. Ondan daha oturaklı ve mantıklı-bakın neden burada mantıklı dediğimi birazdan göreceksiniz- sayısız yazar var sözlük sitelerinde. Neye göre kime göre felsefesine yeni bir akım desenize. Buyrun sofraya;

Bugünkü yazısını eleştireceğim bu aradaşın; başlık: ha emre'nin mesajı ha rüştü'nün telefonu

Başlığa bakar mısınız? Şeker almaya geldim, Emre'yi korumaya ya da goygoyculuk yapmaya geldim.... buna benzer bir türkü vardı sanki.
Eyyam bu yahu, hem de eyyamın ağababası.

ingiltere'de yaşansa şampiyonluğa gölge düşer ancak şahsi fikrimi soracak olursanız; demiş sanem altan, ve eklemiş ben bunlara itibar etmiyorum birkaç sebepten ötürü.

Bakın birazdan sebepleri gireceğiz ama insan burada akıllı başlı sebepler sunulacağını düşünür di mi? bakalım öyle mi???

1-) madem bu mesajlar ortadaydı ve bu kadar önemliydi niye 15 gün sonra ortaya çıkarıldı?

Madde 1-) e el cevap; sevgili sanem olayın kaç gün sonra aydınlığa kavuşması olayın önemini ya da doğruluğunu azaltır mı soruyorum sana. Yani yarın bir hakem çıkıp belgeleriyle rüşvet aldığını itiraf etse, sen yarın gazetende aynı söylemi sürdürecek misin? Buna cevap vermelisin. Neden 15 gün sonra çıktın kardeşim mi diyeceksin açıkla!!

2-) ortada emre'nin kaan'a direk olarak yolladığı bir mesaj yok, dolayısıyla emre bu konunun dışında kalıyor teknik olarak.

Madde 2-) ye el cevap: atılan mesajın emre'nin telefonundan olmaması atanın kim olduğunu değiştirir mi sanem altan. Yarın öbür gün bu mesajın emre'nin attığı ispatlanır ise emre'yi teknik olarak nasıl içeri alırız? Bunu da soruyorum sana.

3-) emre'nin bir tv programında konuşmasından kişisel olarak suçsuz olduğunu çıkarmış.

Madde 3-) e el cevap; kişisel görüşüdür, zaten yazdığı yazıya bütün olarak bakıldığında kişinin bu konudaki kişisel görüşlerinin ne denli ileri derecede olduğu görülecektir.

4-) ( en saçması da bu inanamıyorum sana vatan) bilenlere sordum, eğer şikeli bir maç ayarlanmaya çalışılsa , yöntem kesinlikle bu olmazmış.

Madde 4-) e el cevap. Bu nasıl bir saçmalıktır yahu, kadına bak modüsoperandisini de yapmış yani he!! Bu şekilde yapılan şike yokmuş. Bilenler öyle söylemiş o da yazmış. Sen bizimle dalga mı geçiyorsun yahu!! Bir dediğin bir dediğini tutmuyor. Şikenin kuralı yolu yordamı mı olur arkadaş. Şike maçı bir şekilde bağlamaktır. Ama para verip satın alarak ama hakemi aynı şekilde ama başkanı ama onu ama bunu. Nasıl yaparsan yap. Bu nasıl bir saçmalıktır ki çıkıp böyle bir yöntem yokmuş diyebiliyorsunuz?

Bir de altta neyi ima etmiş bakın mantık hatasının da ne olduğu burada ortaya çıkacak. Geçen sene rüştü fener'e karşı oynayacak kasımpaşa'lılara; '' hadi göreyim sizi; diye mesaj atmış. Bununla onu bir tutmaya kalkmış yazdığı yazı da

Soruyorum tekrar sen kasımpaşa'lı futbolcuya istediğin kadar mesajlar yağdır, adam ancak gücünün yettiği kadar oynar ama bir adama oynama dersen o adam maçı satar.

Sence de öyle değil mi sanem altan? ikisi aynı şey mi cevap ver!