bugün

önümüzdeki seçimlerde gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel sonuçtur. seçim sonucu ortaya çıkan partilerin milletvekili sayılarının tek başına hükümet kurmasına ve güvenoyu almasına imkan vermemesi durumudur.
benim asıl merak ettiğim ne olduğunu anlamadan kendini başbakanlık koltuğunda bulan ve bu hamlık ve şaşkınlık nedeniyle şu an ben yaptım oldu mantığı ile diktatör gibi davranan rte'nin nasıl bir pisikoza gireceği ve başımıza daha neler açacağı.
yüksek ihtimalle bir dahaki seçimlerde karşılaşacağımız sonuçtur. aklı başında olup geçen seçimlerde akp'ye oy veren kesmin giderek tepkisinin artması ve diğer yanda bölünen oyların tek bir çatı altında olmasa bile orantılı dağılarak, akp'ye tek başına hükümet olma şansını vermemesi olasıdır. bekleyelim görelim denebilir sadece.
türk seçmeninin son derece korktuğu olaydır.. lakin ne koalisyonlar görmüştür bu millet..*
inşallah olmaz diye dua ettiğmiz olaydır.
2-3 siyasetcinin bir sandıgın icinden "iste geldik burdayız, biz bu iste ustayız" seklinde pörtlemesi olayıdır, lakin ustalık alanlarının siyaset degil sadece sandıktan cıkma eylemi oldugu turkiye'de tecrubeyle ispatlanmıstır, ayrıca tek basına pörtlemenin de ise yaramadıgı da bir gercektir, ustalık konusu degismez
önümüzdeki seçimde -malesef- şu şekilde olması muhtemel durumdur: akp-dyp-mhp