bugün

lanet olsun hepsine.

insanların zamanlarını, paralarını, çoluğundan çocuğundan ilgilerini çalan bir güruh. neymiş? bizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracakmış. süper egolu, kibirli hiçbir şey umrunda olmayan bu kitlenin uygarlık seviyemizi yükselteceğine dair tek bir kanıt gösterin bana.

tek yaptıkları insanları bu dünyanın gerçeklerinden koparmak. uyuşturmak. bunların yaptığı etkiyi hiçbir uyuşturucu yapamıyor ne yazık ki. sanat denilen şey, tembelliğine kılıf uydurmaya çalışan insan sürüsünün en masum bahanesi. aferin oğlum, kızım şimdi sevişmek serbest.
sözlükte barınan asalaktan daha değerlidir.
Beni dehşete düşüren başlıktır. Sanat insanı ne dünyanın gerçeklerinden ne de çoluğundan çocuğundan koparır. Evde don atlet oturup bilmem ne dizisini seyredeceğine git tiyatro seyret, pazar sabahları bilmem ne şekerleri programını seyredeceğine, git çocuğunu çocuk tiyatrosuna götür, eğlendir. Toplumsal yozlaşmanın sebebi olarak sanatı ileri sürmenin neresi mantıklı? sanatçı kimdir? Bugün televizyonda gördüğünüz insanların kaç tanesi sanatçı? Yalnız bu başlık şunu ele veriyor: oturup magazin programları seyretmeye vakti olan insanların, bir kaç çakma mankenin abuk sabuk ilişkilerini doya doya seyredip sonra boku sanata / sanatçıya atmasından kaynaklanıyor. Çünkü aslında sizin televizyonda izlediğiniz insanları benimsemeniz, onları doya doya magazin programlarında seyretmeniz sayesinde bugün onlar hala orada. Gerçek sanatçıların kaç tanesi, kaç kere magazin programlarında görülmüş? Bunların sorumlusu sizsiniz küflü beyinler.
magazin programlarında boy gösteren ünlü diye tabir edilen bir çok polemikçi arkadaştır.
Taparcasına sanattan bahsedip insanı çileden çıkaranları vardır. Egoları tavan yapmışsa kaçınılmalıdır. Duruma göre dalgada geçilebilir. Tabi büyüttük besledik nasıl tutsun o egoyu içerisinde, taşmakta, taşıyor... Bazen bende istiyorum ondan... Lazım lazım bazen lazım olduğu oluyor.
banka reklamlarında oynar, yetmez aziz yıldırım gibi bir emek hırsızı şikecinin korunması için reklam filmleri çeker. ama bu güne kadar toplumun ortak değerleri için hepsinin bir araya geldiği ne mümkün görülmemiştir. hal böyle olunca doğrudan yana taraf alıp güçlünün borusunu öttürmemek bizim ülkemizin sanatçılarına göre bir iş değildir.

hemen hemen birçoğu hangi sopa ile vuruyorsan ona göre ses çıkaran boş teneke kutularından ibarettir.