bugün

doğum günümden 1 hafta önce facebook hesabımdan doğum günümü gizledim ve kimse kutlama yapmadı. geçmişe doğru gidip baktığımda 2011 ve 2010 yılında bir ton insan kutlamış. ama bu gün kimse yok. yani bu sanal ortamlardaki kutlamalar bana oldukça ve yavşakça geliyor. konu doğum günümün kutlanıp kutlanmaması değil. insanların nezaket uğruna hiç görmediği insanlara iyi dileklerde bulunması. orada bilmemkimin doğum günü yazmasa kimse o kişiyi görmeyecek. yani başka bir deyişle umrunda olmayacak.

içerlediğimi düşünmeyin sadece bir toplum testi yaptım.

siz bu sanal ortamlardan kutlamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? yani 364 gün nasıl olduğunu bilmeden yaşayan ve hiç umrunda olmadığınız insanların 1 gün size iyi dileklerde bulunup ortadan kaybolmasını samimi buluyor musunuz?

ayrıca iyi ki yapmışım yoksa bu yavşaklara tek tek teşekkür etmek gerekecekti.
Cana tak dedirtendir.
(bkz: al benden de o kadar)
genelde karı kız mılletının sahıp oldugu ıkıyüzlülük. Sevmek ask en öne cıkardıkları duygularıdır hesapsız ve umarsızca severler lakın nedense hıc ayakkabı boyacısına sımıtcıye asık olan cıkmaz ya pılot olmalısınız ya doktor ya subay vb. Asgarı ücretlıyım plasıyer kargocu veya soförüm dedıgınızde o umarsızca hesapsızca sevgı ıcın atan yürekler bır anda offlıne olur.
sosyal ağlardan vatan elden gidiyor tarzı gönderiler atıp sonra yatıp uyumak örnek verilebilir.