bugün

(bkz: htc one)
(bkz: nokia 3310) çok ciddiyim. bir şarj edilirdi bir hafta kapanmazdı.
anca samsung galaxy s3 ile yarışabilen ve geri olduğu birçok parametre olan iphone 5 için bir lütuf olan kıyaslama. s4 ise biraz alınmış sanırım. bana htc one ya da sony xperia z ile gelin diyor ve versusu terk edip yeni karşılaştırmalarda görüşmek üzere aramızdan ayrılıyor.
(bkz: htc one)
ikisi de beş para etmez. beş para etmez derken, yanlış anlaşılmasın. tabii adamlar o kadar özenip, bözenip üretmiş. nice özellikleri var fakat. o telefonlara o akdar para dökülüyor. gelin etmeyin, eylemeyin htc one gibi güzelim bir telefon dururken onlara dökeceğiniz parayı buna dökün...
iphone karizmasının her türlü alacağı kapışmadır. Rammiş işlemciymiş ahanda xperia z z dediler gördüm müzik çalar bile arada dırrrrr diye takılıyo anlayın işte androidden bi bok olmaz. Üstelik sony en kaliteli android telefonlarını üretiyor. Alım gücü olmayanlar için bişey diyemem ama sırf iki tema yükleniyo renk deyişiyo diye android almayın arkadaş.
iphone kumandaya benziyor. s4 de yine plastik yine plastik.
(bkz: iphone 4s) tir.
çıkış tarihlerine bakarsak applea ayıp ederiz. appleın yeni telefonuyla karşılaştırmak daha doğru olur. eminim iphone 5s, galaxy s4ün adını bile aratmaz ama şimdi bırakın şu android düşmanlığını da telefonun hakkını verin. ıphone5in ios olmaktan başka yaptığı ne var?
Samsung galaxy s4'ün alacağı versus. Kamerasıyla, ekranın boyutuyla, 2.600 ampermetre bataryasıyla ve 2 gb ram'i ile iphone 5'i gerisinde bırakan telefondur fakat dış görünüş ve kullanışlığı açısından bakarsak iphone 5 öndedir çünkü , 4 inç'lik bir ekranı olması telefonun daha kullanışlı olmasındaki etkenlerden biri. Parmağınız telefonun her kenarına köşesine rahatlıkla yetişebiliyor. Üstelik iphone 5, samsung galaxy s4'ten daha hafiftir ama bu gayet normaldir en nihayetinde ağır olan telefonun ekranı 5 inç hafif olanınki ise 4 inç. Ayrıca incelik bakımındanda iphone 5 öndedir ama ve lakin bu incelik çok az bir farktır, sadece: 00.3 mm'dir
Sonucu bilinmeyecek bir karşılaştırmadır. 2 farklı işletim sistemine sahip telefon. galibi ancak kullanıcılarının beğenesine göre belirlenebilir. şimdiye kadar ios işletim sistemini hiç kullandım ama hız ve takılmalar göz önüne alınırsa ios işletim sistemi android' den daha tutarlı çalışmaktadır. ios 'un en önemli eksiği ise kolay kullanım sağlayan 'widget' ların olmamasıdır. ( bana göre )