bugün

fena balata eskitir bunlar.
yolların kralı olduklarını sanan bir grup güruh. evet güruhtur çünkü dolmuşta tek kız kaldığında farklı yollara sapan niyeti bozuk pezevenklerdir.

not: kurunun yanında yaşı yakmamak gerek.
dolmuşun camına i love risk yazan dolmuşçulardır.

bayaa da ciddiler öyle demeyin 120'yle giderken attıkları makasların haddi hesabı yok.
"var mı parasını göndermeyen üstünü alamayan. sen arkadaki mavili, gönderdin mi paranı?" cümlesini hatırlatan saygıdeğer insanlar.

bu dolmuşçu ağabeyler fedakardırlar. şöyle ki; bir gün öğleden sonra fen fakültesinde olan dersime yetişmeye çalışıyordum. samsunlu arkadaşlar bilirler, daha batı parkın başına gelmiştik ki trafik tıkalı. derse yetişemezsem bittiğimin resmidir. e bekliyoruz, trafik açılmıyor.
meğer ilçelerden birinin şoförleri eylem yapıyormuş. trafiği kapatmışlar.

tabi tüm dolmuş öğrenci tayfasıyla dolu olduğundan isyandayız.

en sonunda dahil olduğum arkadaş grubumuzun öncülerinden bir arkadaş: "ağabey bizim derse yetişmemiz lazım. sen cevval bir ağabeyimize benziyorsun" deyip verdi gazı. şoför o gazla, batı parkın içine daldı, çimlerin üzerinden geçerekten, bizi atakum sahil yolundan devam ederek okulumuza tam saatinde ulaştırdı.

bir ara tüm dolmuş gülme krizine girmiştik. "canım şoför ağabeyimiz, aslansın kaplansın" nidaları yükseliyordu.

inerken, "bi' sahil turu da yapmış olduk gençler" demez mi?

öyle de bir anımızdır bu.
trafiğin altını üstüne getirirler, her şehirde dolmuşçuların yaptığı gibi. altımda eski araba varken tereddüt etmeden üstlerine gidebiliyordum ve çekiniyorlardı, çünkü arabaya acımıyordum. şimdi yeni arabayla çoğuna yol veriyorum malesef.