bugün

2001 yılında reha muhtarın programında yapılan tartışmadır. eskiden böyle programlar olur ,siyasetçiler ,iş adamları konuşurdu. hey gidi.

https://www.youtube.com/watch?v=SbyijSx_qB4
perinçek'in o zamanlarda da seviyesiz bir adam olduğunu hatırlatan tartışma. sabancı'yı koç'u eczacıbaşı'nı alarko'yu vb. seversiniz sevmezsiniz; ama bu adamlar bu ülkenin yüksek katmadeğerli ürünlerini üreten insanlar, çalışanlarına diğerleri gibi asgari ücrete talim ettiren firmalar değiller, hiç bir zamanda olmadılar. en basiti türkiye'de kaç tane özel şirket cumartesi günleri de tatil verir çalışanına? kaç tanesi her yıl girdi çıktı göstermeden tazminat yakmıyor? ya da kaç tanesinde senelik izin en az 20 gün? işte bu adamlar bu ülke koşullarında çalışanına ülke standartların üzerinde imkanlar sunuyorlar! bu bile bir artıdır. beğenmeyen gitsin anadolu kaplanlarının yanında çalışsın, adam konya'da dünyanın işini yapıyor mühendisine hala 1200 lira maaş verip eşek gibi çalıştırıyor izin, maaş az vs.; böyle mi yüksek katmadeğerli iş yapacaksınız? olmuyor işte, olmuyor!
ileri demokrasi sayesinde mahrum kaldığımız tartışmalardır.

malum, ileri demokraside yandaş kanallarda "tartışma" adı altında, aslında hepsinin fikri birbirinin aynı olan tipler çıkarılır. "tartışma"(!) adı altında yaptıkları şovun içeriği "aha da reisi ben daha iyi yaladım", "bak şimdi muhalefete ne kadar iyi geçiriyorum. sen böylesini yapamazsın" mesajı vermektir. niye ki her biri "sistemden" daha çok mama talep ediyor; dertleri budur...

yandaş kanallara yandaşların kafasının karışma ihtimalinden asla hazzetmedikleri için asla muhalif isimlere yer vermezler programlarında... maksat, aman uyandırmayalım kerizleri..

diğer kanallara gelince.. onlar da reisin şerrinden ürktükleri için esaslı tartışma programları yapmaktan çekinirler şu ileri demokraside...
doğu perinçek nasıl koyuyor lafı ama ! sen sakıp ağalardan medet umarsan daha çok aç kalırsın ey vatandaş !
şu kavga daha güzeldir. hele ki sonunda perinçek şaha kaldırır samanlık güzelini.

https://www.youtube.com/watch?v=j-U4OdxRLw4