bugün

Konusu insan ne ile yaşar, insan ne ister olmasını düşündüğüm entrydir.

insan ne ile yaşar ı tolstoy söylemiş insan sevgiyle yaşar, insan ne isterin cevabını da öğlen saatlerinde yaşadığım bir anıdan hareketle söyleyeceğim.

Bugün öğlen saatinde en iyi arkadaşımı çağırdım, dedim ne yapıyorsun ne ediyorsun dedi çarşıya gidelim iyi tamam dedim durağa gittik 3 4 tramvay bekledik sonra bindik artık, bir kız vardı 1.70 m boylarında fiziği yüzü çok güzel liseli lise 4 3 falan olsa gerek baya büyük gösteriyor neyse formasından meslek liseli olduğu anlaşılıyordu yaşı kaç bilmem etmem ama güzel bir kızdı, ben tabi utancımdan bakamıyordum, herkesin içinde kesemem kimse olmasa arkadaşım falan olmasa zaten konuşurum sıkıntı yok ama ortam kafayı çevirip bakmak için bile uygun değil neyse kız ara ara bana bakıp, saçıyla oynuyor göz göze gelemedim, ben hiç bakmadım bakarsam belki egosu tavan yapacaktı belki yakışıklı biri olarak baktigim için mutlu olacaktı, doğrusu yaptığım tek şey ona bakmamak oldu, pişman oldum olmasına ama kendi düşen ağlamaz, bu kızı daha önce gördüm görmedim bunu da hatırlamaya çalışıyorum, kumral kıvırcık beyaz tenli bir türk 'ün ete kemiğe bürünmüş en güzel hali buydu herhalde, kürt ise kaderime küser kızı unuturdum da eminim türk kızıydı kurde benzemiyordu.

Neyse efenim kızla aramıza yolcular girdi eve geldim kızı düşündüm vay amk dedim kızın egosu tavan yapmasın diye kendi egomuzu şişirdik, yine bekariz o an arkadaşım olmasa kızla aynen inip, konuşurum ama zaten yanımda arkadaşım varken de bu mümkün değildi, belki bir daha karşılaşırız bilmiyorum ama kendi düşen ağlamamalı, yakışıklı erkek olmanın tek sıkıntısı budur işte o kız bana bakmaz deyip, bilinçaltımı kirletmek isterdim ama kıza tepkisiz kalmak gibi bir aptallık ettim, yine de tepki versem dost olsam ne olacaktı ki param yok işim yok kızı eğlendirecek maddiyatim yok, malesef kardeşim her şey para mutlu evlilik için de bunun faydası olur, geçen hafta perşembe erkek arkadaşıyla sohbet eden tatlı sesli kız sen misin, o bana niye bakmıyor diye düşündüğün 9 dk da 17 sefer bakan 11 defa saçını savuran kırmızı lakoslu, kotlu kız nerdesin?

Edit (cevabı unuttum):insan begenilmek ister, sevmek sevilmek ister.

Tanım;sahurdan önce girilen son entry, olur da cevap yazanlar olursa, özelden veya burdan yanıt verilecektir.