bugün

sagopa osmanlıca keliemeler kullanarak icraat yapan bir icracıdır. buna mukabil keliemelri sakil değil , cümlelerin içinde ahenkli durur.

kendisi edebiyat ile alakalı bir eğitim veya doğrudan osmanlıca ile bağlantılı bir eğitim almış olabilir.

bundan mütevellit değişik tınıda kelimeler ile cümlelerini süsülüyor olması kuvvetle muhtemeldir.

osmanlıca kelime kullanarak yapılan icraat sonucu ortaya çıkan eseri islami olarak nitelendirmek fecaat olur.

dip notis: osmanlıca kelime kullandığım için bu entari islami bir entari mi oldu şimdi?
kelime seçimi ile ilgili değildir. Sagopanın zihniyetinin değişmesi ile ilgilidir bence. fars fili ve edebiyatı mevzunu biri olarak zaten hep aynı çizgideydi sagopa. mesele zihniyette. bir zamanlar yobazlığa ateş püsküren, aklı hür vicdanı geniş bir imaj çiziyordu. şimdi ise bir zamanlar kötülediği, o " sakalını kes, ikindi vakti arın" dediği adamlara benzedi.

sürekli rota değiştiriyor, ne yaptığını anlayamıyorum bazen. cübbeli ahmet hocaya tamu otobüsünü dinletmiş midir acaba?

hani medeniyet silahını alıp kafalarına çakmıştın, laiklik kurşununu götlerine sıkmıştın ki sıçramaya kalsın...
ayıp ettin gözüm.

(bkz: Tamu otobüsü)
kolera'nın eseridir bu kanımca. dönüş yoluna girmişler birlikte, Allah muvaffak etsin.
onlar söylesin, dinleyenleri çok muhakkak. *
bir pesimistin gözyaşları ve romantizma dan sonra sagopanın yapmaya başladığı rap tarzı... evet islamidir, evet belki islamiyet bana göre değildir, ama adam şarkılarını iyi yapıyor demem lazım. sagopa nın şarkılarında beatler kulağa hitap ediyor, arada kullandığı farsça/arapça/ingilizce kelimeler cuk oturuyor ve genel olarak şarkılarında birşeyler anlatmaya çalışıyor.
her yerinden öpüyorum sago.