bugün

adı üstünde sadece türklerde olan yeteneklerdir, mesela yenilen yiyeceğin son lokması ile içilen sıvının son yudumunun aynı ana denk getirilmesi gibi, simit yiyorsan simidin son lokması ile içtiği çayın son yudumu aynı ana denk gelir, istemsiz oluşur bu.
birde doğal kripto özelliği vardır türklerin, biri başkası anlamasın diye kelimeleri değiştirerek diğerine birşeyler anlatır ve diğeri de bunu hemen çözer ve aynı şekilde cevap verir, mesela,
- makinayı gördün mü, bagajı çok fenaymış.
+ evet abi, bide sis farları gözümü aldı, bi an başka yere bakamadım.
tercümesi:
- karıyı gördün mü? ne g.t var be karıda.
+ görmez miyim abi, ama ben asıl memelere hasta oldum.
kurulan köprüden gelir elde etmek.

devletin görevi, ihityaçlarımıza çare bulmaktır. bunun için her şeyden vergi alınmakta zaten. başka hangi ülkede iki kara parçası arasında köprü kurdu diye oradan para kazanma durumu yaşanabilir ki. devletin olmasındaki asıl amaçlardan biridir zaten bu köprüyü yapmak. türk devleti olunca, devletin başına gelenler cebini doldurdukça açıkları da böyle dahici fikirlerle kapatmaya çalışmak sadece türk insanının aklına gelir.
kendi kendine hainlik yapmasıdır. başka kimse de böyle bir yetenek yoktur. mesela;
(#12864812)*

işte sana yetenek.*
sahildeki kızların bikinili fotolarını telefona ustaca aktarmak ve abazanlık diyebilirim.
tarih boyunca bayraklarını yere indirtmemeleri..
yarım ekmek döner ile bir kutu ayranı aynı anda bitirmek.
bozuduğu elektronik eşyayı kendi bozulmuş gibi garantiye göndermek. * *
dünya üzerinde her milletten insanın yaptıklarını sadece kendine özgü birşey sanıp bunu ballandıra ballandıra anlatmak.
kurnazlık.kafamızı sadece kurnazlıkta kullanıyoruz biz nedense.
çatalı yan tutarak bir bıçak edasıyla kullanmak.
hiçbir yeteneği olmayan, sorsan cumhuriyetin ilan ediliş yılını söyleyemeyecek olan insansıları ünlü olarak benimseyip, akşam evde oturup onları izleyebilmek. ciddiyim lan yapabiliyoruz bunu.
şakirt-laikçi çatışması yapmak.
yedek kulubesinden maçtaki kavgaya karışıp yumruk atmak ve kırmızı kart görebilmek.* (bkz: mesut özil) (bkz: (vid #25350))
''Yediği yarım ekmekle yanındaki içeceğin aynı anda bitirebilmesi'' demişti birisi.
yuvarlanan bina yapmak: http://www.youtube.com/wa...NhseQ7GfU&feature=fvw
sadece türklerde olan yetenekler yazabilmek.
güncel Önemli Başlıklar