bugün

eğer durumunu başkalarına aynen böyle anlattıysa alnından öpülecek insandır.genelde insanlar intihardan vazgeçişlerini anlatırken "arkamdakileri düşündüm","annemi üzmek istemedim","japon yeni suudi arabistan riyali karşısında değer kazansın öyle ölürüm dedim" gibi bahaneler öne sürerler.bir allah'ın kulu da "yemedi abi ondan yapamadım" demez.
intihar etmeye kalkışan insan zaten acizdir bir de korkuyorsa hepten saçmalamış kişiliktir kendisi.
(bkz: arkamdan kacti demesinler diye yasiyorum ben)
zaten ölmeye niyeti olmayan insandır...
ölmeyi bayılmak sanan insandır.
tırsmış insan modeli.
aciz, güvensiz insandır.
ya$asa bi dert, ya$amasa bi dert olan insandir.

ha, delikanli adam sozunde durur. o ayri..
kahraman değildir.
(bkz: sonunu düşünen kahraman olamaz).
(bkz: donunu düşüren kahraman olamaz).
*
neden korktuğu önemlidir aslında..

şayet ölümden korkuyorsa, anlamsızdır, nitekim eninde sonunda ölecektir, ki bu durum
arkadaşın tutarsız olduğunu gösterir..

allah'tan korktum yapamadım derse, bre müslüman derim ben ona da, niye intihar etmeye kalkıştın o zaman, şimdi mi aklına geliyor allah..? bu tipler daha da tutarsız olup, ne olursa olsun son anda yırtmış olanlarıdır.

ölememekten korktum derse, bu çok daha tutarlı ve mantıklı bir önermedir, tavsiye edilmez. ben de etmiyorum, başımı belaya sokmayın benim.

gerisi boş zaten.
Show yapan insan olarak adlandırılır.
insanın kendisini öldürmesinin o kadar da kolay olmadığı gerçeğiyle yüzleşen insandır.
bu şekilde ne kendisine ne de uğruna ölmek istediği şeye çözüm olmayacağını düşünerek tırsan insansa hala doğru bişeyler düşünebiliyor demek olan insandır, bunu dillendiriyorsa duygu sömürüsü yapıyordur, bi halta yaramayan biridir işte.
intihar etmek kolay degildir. hem cesaret isidir hemde acizliktir. her seye ragmen dogru karar almis insandir. devam yasayan aslinda korkak olmayan, sorunlariyla yasamayi tercih eden cesur insandir.
farketmez, bu kafayla yaşasa da yaşamayacaktır.. korkak yaşamaktansa yaşamanın bi anlamı yoktur..
hayatta kalma içgüdüsüne mağlup olmuş insandır.

sırf bu insani zaafı yüzünden de kendisini intiharın eşiğine getiren acıların ruhunda bıraktığı yara izlerini ömrünün sonuna kadar taşımaya mahkumdur.

son anda yenik düştüğü iradesi muhtemelen bir süre onu yeni umutlara ve o umutlarla birlikte gelen yeni hayal kırıklıkları ve acılara sürükleyecektir.

bir yenilendir ve bir yenilen olarak yaşayıp, yine bir yenilen olarak ölmeye mahkumdur.
kendini bacağından asan temeldir, ahmettir, çakardır.