bugün

Çok defa, çoğu kişi tarafından yaşanılan durumdur. O kalbindeki lanet sızıyı söküp buralara akıtma isteğidir belki de. Gözlerin yaş dökmeye hazır, ağzın haykırmaya hazır, kalbin parçalanmaya hazır... Ama hiçbiri yapmaz bunları. Tek çare yazmak. içindeki her şeyi boş bir duvara haykırır gibi yazmak. Mutluluğu yakalamaya çalışan ama hiçbir zaman yakalayamayacak bir şair gibi yer yer usul usul yer yer fırtınalar koparırcasına yazmak.
Içindeki hüznü dışarı atmak için kullanilan bir yöntemdir. Yazma konusunda başarılı olmasan bile rahatlatır.
Hayatinin en az bir döneminde günlük tutmuş kisinin yaptigi eylemdir , cünkü o zaman nasil rahatlattigini bilebilir
normaldir. dün akşam gelmiştir.

"sen benim içimdeki büyük yangınların adı" diye başlamıştı şarkı sigaramı tüttürürken. sokağa bakıyorum insan yok, bir kedi miyavlıyor durmadan. herhalde annesini arıyor. saate bakıyorum 3ü geçmiş. sonra daha birkaç saat önce verdiğim sözü düşünüyorum. bu gece erken uyuyacağım, yarın işte ölü gibi olmayayım bu sefer. çünkü belki de ölü gibi gözükmemdendi ayşen'in farkında olmamam. bu uyuyamamaların ardı arkası gelmemeye başladı zaten son bir yıldır. evet belki gecenin 3ünde birçok kişi uyumuyor, ama çoğunun bir görevi var, kimisi vatan için nöbette olan bir asker, kimisi hasret kaldığı sevgilisini düşünürken bir yandan uzak diyarlara yük götüren kaptan. ayşen'e soracağım "bir akşam yemek yiyelim diye" de, uyumalıyım önce. kendime çeki düzen verip jilet gibi çıkmalıyım çünkü karşısına. tabi, ben çeki kendime verilecek çeki düzenin güzel uyumaktan ibaret olduğunu düşünüyorum orası da ayrı bir trajedi. külüstür bir arabanın kaportasını yenilediğinde çalışacağını düşünmek gibi bir şey bu..
Her şeyin acıdan beslenmesi durumu.
Aşk bile canın yandığında aşktır, mutluluğundan çok acını hatırlarsın.
insan için Acı yazılasıdır, mutluluk olması gereken.
nietsche'yi hatırlatmıştır bir nevi sancılı dönem verimli yazının kuluçka dönemidir. ki bende acılarıyla hüzünleriyle mutlu yazılarıyla berhudar olan biriyimdir.
Mutluluk 'zaten' hakettiğindi acı da olmaması gereken, bir şanssızlık, kontrol edememenin verdiği öfkeyle karışan bir acı... Acıyı yaşayamıyorsun ya çünkü çok acı, bi kalem bi kağıtla görkem katma ihtiyacı. Neyse ne ya, yazarken daraldım acı acı acı nedir ya.
güncel Önemli Başlıklar